RTX 3060 laptopta FPS düşüşü

Açıkçası iyi mi kötü mü ben de bilmiyorum çok da düzen bozmayı sevmem şu bilgisayar da 1 yıllık ilk defa sorun çıkarıyor madem öyle kötü yorumunuz var Windows 10 64 Bit devam ederiz

Vallahi 5 aydır kullanıyordum Windows 11'i neden kullandığımı sorguluyorum şu an hocam format sonrası düzelip düzelmediğini yazarsınız :)

Discord kullanıcı ayarlarından gelişmişe girin ve donanım ivmesini kapatın ve arkadaşınızın sizi aramasını söyleyip test edin muhtemelen sorun düzelecektir.

Sorun bende de olmuştu eskiden Legion kullanıyordum.
Nedir hocam bu olay discord yüzünden böyle bir FPS drop yemem normal mi tek bir olayla gerçekten bu kadar basit bişey mi yani discord üzerinden oyun esnasında arama geldi diye bilgisayar resmen 10 yıl yaşlanmış gibi bir hale gelebilir mi

Nedir hocam bu olay Discord yüzünden böyle bir FPS düşmesi yemem normal mi tek bir olayla gerçekten bu kadar basit bir şey mi yani Discord üzerinden oyun esnasında arama geldi diye bilgisayar resmen 10 yıl yaşlanmış gibi bir hale gelebilir mi?

Hocam siz oyun oynarken ekran kartınının belli bir kısmını Discord kullanmaya çalışıyor Discord ile ilgili bir sorun yani. Sorununuz dediklerimi yapınca düzeldi mi bu arada?

arkadaşlar valla lenovo desteğe bir girdim intel ile ilgili yeni bişey gördüm bios update kısmında onu yaptım bir firmware güncellemesi bir reset attı arkadaşın dediği discord ayarını yaptım olmamıştı bu dediğim güncellemeden sonra bir el oyun denedim ve normal performans aldım oyun girişi 500-600 fps oyun içi 2k çözünürlükte 150-200 fps verdi

ben bataryadan şüphe ediyorum kabloda zarar olmuş olabilir şu an kablo açı yapmayacak şekilde duruyor kablonun içerden falan hasarı olup yeterli gücü vermemiş olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı