RTX 3060 laptopum soğumuyor

Froh

Centipat
Daha fazla  
RAM
Wilk Electronics S.A. DDR4 32GBs, Cl 22.0 clocks, 3790.7 MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
Anakart
MS-17L1
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz
1 yıldır RDR2 oynuyorum ve ilk defa dün başıma böyle bir olay geldi. Laptopumun 2 fanı var ikisi de 7000RPM hızda çalışmasına rağmen CPU 95 derece GPU ise 85 derece seviyelerinden düşmüyor, oyun ayarlarında değişiklik yapmadım medium ayarlarda oynuyorum. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir.

İyi günler dilerim ilk öncelikle sıcaklık sebeplerinizin nedenlerni şöyle söyleyebilirim.
Hava sıcakları bildğiniz gibi havalar çok sıcak eskiden boşta 45-40 derece laptopum bu zamanlarda boşta 50-55 derece çalışıyor. Diyer bir neden ise laptopunuzun fanlarının tozlaşması fanlarınız tamamen tozla kaplıysa temizlemenizi öneririm.

1 yıldır RDR2 oynuyorum ve ilk defa dün başıma böyle bir olay geldi. Laptopumun 2 fanı var ikisi de 7000RPM hızda çalışmasına rağmen CPU 95 derece GPU ise 85 derece seviyelerinden düşmüyor, oyun ayarlarında değişiklik yapmadım medium ayarlarda oynuyorum. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir.

Ekstra bir laptop soğutucu kullanmanız, laptopun hava akışını iyi sağlamanız ve serin bir odada bulunmanız belki sıcaklık seviyesini biraz düşürür. Aynı zamanda düzenli bir şekilde laptopunuzu temizlemeniz ve bakımını yapmanız gerekir

Havalar sıcak ondan dolayı sıcaklık daha fazla artmakta. Eğer 1 yıldır hiç bakım yapmamışsanız fanlarda tozlanma olabilir, termal macun kurumuş olabilir yakın bir zamanda bakım yaparsanız sıcaklık azalacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı