RTX 3060 Lenovo Legion modeli satışta

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 51
  • 2.png
    2.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 57

Arkadaşlar DEY Elektroniğin İlemci Cache değeri 3 MB L2 Cache yazıyor. Hepsiburadanın modelinde ise 16 MB Cache yazıyor. Bu iki laptop aynı değil mi? Benim sipariş ettiğim ucuz olanın bir eksisi var mıdır?
Dey elektronik sattığı 1tb ssd'li hepsiburada'nın ise 512gb ssd başka hiç bir farkı yok

Sıcaklıkları düşürmek için FPS sabitlemek çok iyi bir yöntem. Valorant, CS gibi oyunlarda 250-300 FPS görmemizin hiçbir anlamı yok bence, çünkü zaten esporcu olmayacağız bu yaştan sonra. Bir kere öyle bir amacı olan insan gider harici monitörde oynar. O yüzden en iyisi FPS'i sabitleyip boşuna ekran kartı ve GPU'yu yormamak. Mesela ben singleplayer oyunlarda da oynarken bakıyorum ortalama kaç FPS alıyorum misal 80 mi, sabitliyorum 60A-75E sıcaklıklar 3-4 derece de olsa düşüyor.

Şubattan beri bekliyordum sonunda Hepsiburada'daki 512 GB'lık modeli ve yanında 1TB 2280 Samsung M.2 SSD'yi toplamda 13.250₺ ye aldım. Hepsiburada İtopya'dan daha hesaplıya geldi, 250₺ farkla 1TB daha fazla kapasite oldu. İtopya'dan almayı düşünen varsa bu seçeneği de değerlendirebilir.

Sıcaklıkları düşürmek için FPS sabitlemek çok iyi bir yöntem. Valorant, CS gibi oyunlarda 250-300 FPS görmemizin hiçbir anlamı yok bence, çünkü zaten esporcu olmayacağız bu yaştan sonra. Bir kere öyle bir amacı olan insan gider harici monitörde oynar. O yüzden en iyisi FPS'i sabitleyip boşuna ekran kartı ve GPU'yu yormamak. Mesela ben singleplayer oyunlarda da oynarken bakıyorum ortalama kaç FPS alıyorum misal 80 mi, sabitliyorum 60A-75E sıcaklıklar 3-4 derece de olsa düşüyor.
Çok haklısınız. Ben de FPS sabitleme yöntemiyle çok ciddi sıcaklıklardan düşürebiliyorum. Aslında önemli olan Hz 165 ise 165 FPS sabitlemek. Üstü çok anlamsız ve gereksiz. Zaten e-sporcu bir insan laptopla e-sporcu olamaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı