RTX 3060 Lenovo Legion modeli satışta

@RondeLL17 teşekkür ediyorum hocam.
@masterium hocam merhaba, Legion 3070'in belirsizligi beni Omen'e doğru iterken internette karsilastigim bir problemi size sormak istedim. Omen yük altındayken bataryadan oldukça fazla güc alıp 70-80 yuzdelerine düştüğünü okudum. Bu HP'nin kendi koyduğu bir olaymış ve kapanabiliyormus fakat BIOS'tan kapansa bile yine aynı durumun gerçekleştiğini duydum. Sizce ne kadar sıkıntılı bir durum bu?

Adaptör ısındığı için yüzde 92-95 arasına düşürüyor. Özellikle AAA türü oyunlarda oluyor bu olay. 230 Watt adaptörle de deneyen olmuş gene düşürüyormuş. LoL ve Valorant oynarken düşmezken GTA V'de düşüyordu. High performans değil de balanced pil ayarında daha az düşüyor onu gözlemledim. En büyük eksisi haliyle pil devir sayısı artması ama pilde aşınmayı azaltmaya yarıyormuş bu özellik kullanırken göreceğiz bakalım.

3070 8 GB VRAM olmasının avantajını göz ardı etmemek lazım. L5 Pro'yu bilmiyorum ama düz L5 3060 için 3070'li Omen'den vazgeçmezdim. RAM ve Wi-Fi kartından kaynaklı sıkıntıları duyuyoruz. Bu sene çok kırpmışlar donanımdan. 165Hz ekranın tepkimesi bile geçen seneki 144Hz'den kötüymüş.

Arkadaşlar https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju00ebtx-p-HBCV00000LIXYU bu ürünü aldım ürün yeni elime geçti. Win10 kurdum güncellemeleri yaptım ama pil 2.5 - 3 saat anca dayanıyor. Yaptığım sadece chrome da gezmek onun haricinde henüz oyun oynamadım. Önerebilceğiniz pil ayarları var mı özellikle bu bilgisayarı kullanan kişiler yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca birde Lenovo Vantage indirdim hibrit modu ve ağ yükseltme diye seçenekler var bu seçenekleri ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Adaptör ısındığı için yüzde 92-95 arasına düşürüyor. Özellikle AAA türü oyunlarda oluyor bu olay. 230 Watt adaptörle de deneyen olmuş gene düşürüyormuş. LoL ve Valorant oynarken düşmezken GTA V'de düşüyordu. High performans değil de balanced pil ayarında daha az düşüyor onu gözlemledim. En büyük eksisi haliyle pil devir sayısı artması ama pilde aşınmayı azaltmaya yarıyormuş bu özellik kullanırken göreceğiz bakalım.

3070 8 GB VRAM olmasının avantajını göz ardı etmemek lazım. L5 Pro'yu bilmiyorum ama düz L5 3060 için 3070'li Omen'den vazgeçmezdim. RAM ve Wi-Fi kartından kaynaklı sıkıntıları duyuyoruz. Bu sene çok kırpmışlar donanımdan. 165Hz ekranın tepkimesi bile geçen seneki 144Hz'den kötüymüş.
Hocam 3070li omenden vazgeçersem 3070li legion için vazgeçerim muhtemelen :) Bütün yazdıklarınız için teşekkürler.

Arkadaşlar https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju00ebtx-p-HBCV00000LIXYU bu ürünü aldım ürün yeni elime geçti. Windows 10 kurdum güncellemeleri yaptım ama pil 2.5 - 3 saat anca dayanıyor. Yaptığım sadece Chrome da gezmek onun haricinde henüz oyun oynamadım. Önerebileceğiniz pil ayarları var mı özellikle bu bilgisayarı kullanan kişiler yardımcı olursanız sevinirim.
Ayrıca bir de Lenovo vantage indirdim hibrit modu ve ağ yükseltme diye seçenekler var bu seçenekleri ne yapmalıyım?

Hybrid mod kapalıyken laptop sadece 3060 ekran kartını kullanır. CS:GO gibi rekabetci oyunlarda çok fazla FPS alırsınız ama pil dediğiniz gibi 2.5-3 saat anca götürür.

Hybrid mod açıkken hem Ryzen ekran kartı hem de 3060 aktiftir. Masaüstünde dolaştığınız için laptop Ryzen ekran kartını kullanacak ve pilde gözle görülebilir bir performans artışı yaşayacaksınız.

Ben hybrid mod kapalıyken dediğiniz pil değerlerini alıyorum. Büyük ihtimalle sizinkide kapalı.

Laptopu prizde kullandığınız zamanlar tasarruf kipini açabilirsiniz. Bir yere gittiğinizde %55-%60 şarjla idare etmek durumunda kalırsınız ama.

%99-%91 arası pil değeriniz olduğu halde prize taktığınızda pil şarj olmuyor. %90 ve altına düştüğünde şarj olmaya başlayıp kendini tam dolduruyor. Denemedim ama bir yerde böyle okumuştum. (tasarruf kipi açık olmadığı durumda)

Hybrid mod kapalıyken laptop sadece 3060 ekran kartını kullanır. CS:GO gibi rekabetci oyunlarda çok fazla FPS alırsınız ama pil dediğiniz gibi 2.5-3 saat anca götürür.

Hybrid mod açıkken hem Ryzen ekran kartı hem de 3060 aktiftir. Masaüstünde dolaştığınız için laptop Ryzen ekran kartını kullanacak ve pilde gözle görülebilir bir performans artışı yaşayacaksınız.

Ben hybrid mod kapalıyken dediğiniz pil değerlerini alıyorum. Büyük ihtimalle sizinkide kapalı.

Laptopu prizde kullandığınız zamanlar tasarruf kipini açabilirsiniz. Bir yere gittiğinizde %55-%60 şarjla idare etmek durumunda kalırsınız ama.

%99-%91 arası pil değeriniz olduğu halde prize taktığınızda pil şarj olmuyor. %90 ve altına düştüğünde şarj olmaya başlayıp kendini tam dolduruyor. Denemedim ama bir yerde böyle okumuştum. (tasarruf kipi açık olmadığı durumda)
Hibrit mod açık bende ama aldığım süre bu şekilde. Siz lenovonun sitesindeki güncellemeleri yaptınız mı acaba ? laptops and netbooks :: legion series :: legion 5 15ach6h - Lenovo Support TR Ben bu siteden sadece bios ve enerji yönetimi güncellemelerini yaptım. Bilgisayara win10 kurduktan sonra ayrıca bir ekran kartı falan güncellemesi yapmadım.

Hibrit mod açık bende ama aldığım süre bu şekilde. Siz Lenovo'nun sitesindeki güncellemeleri yaptınız mı acaba? laptops and netbooks :: legion series :: legion 5 15ach6h - Lenovo Support TR ben bu siteden sadece BIOS ve enerji yönetimi güncellemelerini yaptım. Bilgisayara Windows 10 kurduktan sonra ayrıca bir ekran kartı falan güncellemesi yapmadım.

GeForce Experience indirip güncelleme yapmıştım ekstra olarak. Lenovo Vantage'den güncelleştirmelere bir bakın isterseniz.

Arkadaşlar, laptop standı dışında hava alması için en iyi yükseltme seçeneği nedir sizce? İlk defa laptop kullanıyorum da.
Laptop standı dışındaki çözümlerin pek de verimli olmadığını gördüm neredeyse bütün testlerde. Altına soğutma için bir fanlı stand alabilirsiniz belki ama %5-10 civarı fark yaratır ya da yaratmaz standa göre. En iyi seçenek fansız sek stand gibi.
Lenovo Legion 5 15ACH6H 15.6 Inch FHD 165 Hz Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6, Windows 10 Home) – Phantom Blue (top) + Shadow Black (bottom) : Amazon.co.uk: Computers & Accessories

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

3070li TR versiyon gelse bile bu fiyattan daha uygun olacağını düşünmüyorum. 80Whr batarya ve Windows dahil fiyat. Merak ettiğim konu ise Amazon UK alışverişlerinde garanti durumları nasıl oluyor?
Amazon.de üzerinden 1500 Euro altı alışverişlerin sıkıntısız gümrükten geçtiğini duymuştum fakat UK için nasıl bir durum geçerli, bileniniz var mı acaba?

@Spygast teşekkürler.

Ayrıca; Dostlar, en hızlı pil ve performans modu arası geçiş nasıl yapılır? Çok uzun ve uğraştırıcı her yerden tek tek ayar yapmak. Aklıma, ikinci bir oturum açıp ondaki ayarları tamamen pilde kullanım için ayarlamak geldi. Ne dersiniz bu fikir işe yarar mı? Yaramaz ise tavsiyelerinizi bekliyorum.

@Spygast teşekkürler.

Ayrıca; Dostlar, en hızlı pil ve performans modu arası geçiş nasıl yapılır? Çok uzun ve uğraştırıcı her yerden tek tek ayar yapmak. Aklıma, ikinci bir oturum açıp ondaki ayarları tamamen pilde kullanım için ayarlamak geldi. Ne dersiniz bu fikir işe yarar mı? Yaramaz ise tavsiyelerinizi bekliyorum.
Fn+Q bu işe yarıyor diye biliyorum.Bende laotop'ı aldım ama kullanmak daha nasip olmadı...

Yeni konular

Geri
Yukarı