RTX 3060 Max-P LoL FPS düşmesi

Mahonee

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Tulpar T5 v21.4 Monster modelini kullanmaktayım. Cihazın BIOS modeli en güncel durumda ve dGPU modunda kullanmaktayım. Bilgisayara şu ana kadar LoL, CS:GO ve BF5 oyunlarını indirdim fakat CS ve LoL'de FPS droplari oluşmaya başladı. CS'deki FPS droplarını FPS'i sabitleyerek düzelttim fakat LoL'de bu durum kesinlikle olmuyor. Oyunda çok yüksek FPS değerleri alıyorum 2K çözünürlükte, mesela 300 FPS oluyor fakat drop giriyor, 200'lere düşüyor veya 150'ye. Ekran yırtılması durumu oluyor. FPS'i 120'ye sabitlesem daha aşağılara düşüp ekran 1 saliselik titriyor, devam ediyor.
Bu sorun benim 2K ekranda 1080p veya daha aşağısı oynamamdan dolayı olabilir mi diye düşündüm ama her çözünürlük ayarında her grafik ayarında sadece LoL'de bu olay oluyor. Diğer oyunları gayet güzel oynatıyor.
Resimde de değerleri gösterdim. Programı doğru kullanabildim mi bilmiyorum fakat ekran kartı kullanımı az değil mi?

20210830_115055.jpg

20210830_114850.jpg

Monster teknik servisten daha yeni geldi BIOS en güncel sürümünde şu an.

165 hz hocam

Monster teknik servisten yeni geldi hocam BIOS en güncel sürümü var şu an.
Dostum sen en az 250 alıyorusun gibi geldi bana ve monitörün 165 Hertz olduğu için üstünü aldığında bu tip sorunlar çok normal bir de şu fps programinin ismi ne bulamıyorum da

Dostum sen en az 250 alıyorusun gibi geldi bana ve monitörün 165 Hertz olduğu için üstünü aldığında bu tip sorunlar çok normal bir de şu FPS programinin ismi ne bulamıyorum da.

Hocam 300 500 arası değişiyor FPS'im fakat ben değeri 120'ye sabitlediğimdede aynısı oluyor 144'te de aynı şekilde. Ve sadece LoL'de oluyor bu durum.
Dostum sen en az 250 alıyorusun gibi geldi bana ve monitörün 165 Hertz olduğu için üstünü aldığında bu tip sorunlar çok normal bir de şu FPS programinin ismi ne bulamıyorum da.

MSI Afterburner mı dediğin program.

Geri
Yukarı