RTX 3060 önerisi

Bütçe
8500TL
Adam NVIDIA alıp RTX veya DLSS ile oyun oynayacak belki. Tamam AMD güzeldir hoştur ama RTX veya DLSS gibi teknolojiler daha en üst modellerine bile yeni yeni geliyor AMD'nin sürücülerinde oluşan hatalardan bahsetmiyorum bile. NVIDIA'nın sürücüleri daha hatasız oluyor.
Sürücü konusunda haklısın şuan AMD'nin bir ekran kartını kullanıyorum. Birkaç problemi var o konuda. Ama DLSS her ne kadar FPS artıran bir teknoloji olsada dlss olmadanda olur. RTX hiç saymıyorum bile. Oynansa oynansa RTX mc oynanır :)

Sürücü konusunda haklısın şu an AMD'nin bir ekran kartını kullanıyorum. Birkaç problemi var o konuda. Ama DLSS her ne kadar FPS artıran bir teknoloji olsa da DLSS olmadanda olur. RTX hiç saymıyorum bile. Oynansa oynansa RTX MC oynanır :)

Haklısın ama sürücüleri kesinlikle daha iyi NVIDIA'nın. Bu oyuncular için önemli güncel sürücü olması çünkü performans artıyor. Hem NVIDIA da RTX ve DLSS'ye sürekli yeni oyunlar için driver destek güncellemesi yapıyor. AMD o kadar sık FSR güncellemesi verdiğini görmedim.😅😅😅😅

Haklısın ama sürücüleri kesinlikle daha iyi NVIDIA'nın. Bu oyuncular için önemli güncel sürücü olması çünkü performans artıyor. Hem NVIDIA da RTX ve DLSS'ye sürekli yeni oyunlar için driver destek güncellemesi yapıyor. AMD o kadar sık FSR güncellemesi verdiğini görmedim.😅😅😅😅
Hem AMD hem NVDIA ekran kartı kullanan biri olarak konuşuyorum. DLSS ve RTX o kadar önemli olan şeyler değiller.şuanda RX 6600 kullanıyorum ve ortalama bununla aynı fiyata RTX 2060 alınıyor. 2060'da DLSS performans yapsam, ayarları en düşüğe çeksem eğer 120FPS aldıysam RX 6600'de ayarlar MAX'da FSR kapalı 130FPS alırım. Önemli olan ekran kartının saf gücü.

Niye RT sanki Nvidia teknolojisi gibi konuşulmuş? RTX yerine RT demek zor olmamalı. AMD sürücü sorunları 6000 serisi ile çok daha azaldı eskiye göre sürücü artık bahane değil. RT ise kişiye bağlı bir durum sırf RT ve DLSS yüzünden AMD alınmaz diyen insanlar var. Sırf DLSS ve RT yüzünden 3060 almak sanırım en mantıksız şeylerden biri.

Niye RT sanki Nvidia teknolojisi gibi konuşulmuş? RTX yerine RT demek zor olmamalı. AMD sürücü sorunları 6000 serisi ile çok daha azaldı eskiye göre sürücü artık bahane değil. RT ise kişiye bağlı bir durum sırf RT ve DLSS yüzünden AMD alınmaz diyen insanlar var. Sırf DLSS ve RT yüzünden 3060 almak sanırım en mantıksız şeylerden biri.
RT için değil zaten. Şuan kullandığım 6600 serisi AMD kartta sürücü sorunu var o tecrübe ile NVDIA'ya yöneliyorum.

Geri
Yukarı