RTX 3060 oyunda 83 derecede çalışıyor

Yer
Kahramanmaras
Daha fazla  
Arkadaşlar oyundayken ekran kartı 83'leri görüyor. Modeli INNO 3D işlemci de 80'leri görüyor sistem daha yeni. Sizce bir problem çıkartır mı bu değerler? Kasa kaynaklı mi, ekran kartinin soğutması mi kötü anlamadım.

Kasanın hava sirkülasyonu nasıl ? Ekran kartı 83 derece iken fan % kaçta ? 83 derece fazla.

Kasanın hava sirkülasyonu nasıl ? Ekran kartı 83 derece iken fan % kaçta ? 83 derece fazla.
Bilmiyorum fonların yüzdesi buna nerden bakabilirim. Kasada 3 tane önde fan var birde arkada
Kasanın hava akışı nasıl? Doğru montaj yapıldı mı?
Hocam kasa hazir sistem aldım montajlı geldi
Ekran kartına undervolt yapmanızı öneririm.
Nasıl yapabilirim zarar vermeyeyim yaparken daha kötü olmasın

Nasıl yapabilirim zarar vermeyeyim yaparken daha kötü olmasın

Zarar verecek bir şey yok hocam. Link'teki adımları tek tek yapın.
Kasanız sanırım Corsair Carbide Spec Delta. Öyleyse ön tarafındanki kapağı çıkarın 2-3 derece de oradan fark edecektir.
Benim kartım da Gainward RTX 3060 ve 73 derecede çalışıyor. Undervolt+kasanın ön kapağını çıkarınca 8 derece daha soğuk çalışıyor.

3060'a ısınmaz diyorlar ama bende de EVGA XC modeli var RDR 2 Ultra ayarlarda 80'e kadar çıktı. İşlemcim Arctic 34 e Sport Duo ile 60'ı geçmiyor kolay kolay. Sırf ekran kartı için mesh bir kasa aldım. Pazartesi gelecek bakalım değişiklik olacak mı? Bana göre NVIDIA'nın yeni suruculeri de kartları biraz ısıtmaya basladi. NVIDIA'nın forumuna da yazdım böyle bir sorun olabilir diye.

Palit dualle 80 leri görüyorum ben de rma denicem olursa sizin de yollamanız sağlıklı olur gibi hocam. Çünkü 2700 rpmye dayanıyor evde şahsi uçağım var gibi ses çıkıyor.

Geri
Yukarı