RTX 3060 R5 5600X hazır sistem nasıldır?

3060 Ti alırsam en az 2K monitör gerekmez mi şu an için 1080p düşünüyorum.

Şart değil, 3060 Ti 1080P için de kullanılabilir. 2K için biraz giriş seviyesi kalabiliyor bazı AAA oyunlarda özellikle. Bazı oyunlarda ise 4K bile açabilirsiniz. Oyundan oyuna değişir.

O özelleştirmeleri yapınca gereksiz pahalı oluyor. Onun yerine attığım sistem çok daha iyi. Zaten o özelleştirmelerle bu fiyata geliyor.

O özelleştirmeleri yapınca gereksiz pahalı oluyor. ROG PSU gibi pahalı ve gerekli olmayan özelleştirmeler yapmışsınız. Onun yerine attığım sistem çok daha iyi.
Evet pahalı oluyorda sinerji de özelleştirme seçenekleri fazla olduğu için birde ödeme olarak birazını nakit alıp gerisini taksitlendirebiliyorlar ayrıca intel ısınmadan dolayı çekincelerim var bu yüzden amd tercih ettim.

@EmRe92 gerekmez. 1080p monitör de Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 kullandım. Ciddi bir darboğaz veya performans farkına denk gelmedim. RTX 3060 Ti ile daha rahat kullanabilirsiniz. 16.000 TL üstünde bir bütçe için yani RTX 3060 almak, yazık olur. RTX 3060 Ti almak mantıklı bir seçim olacaktır.

Evet pahalı oluyorda sinerji de özelleştirme seçenekleri fazla olduğu için birde ödeme olarak birazını nakit alıp gerisini taksitlendirebiliyorlar ayrıca intel ısınmadan dolayı çekincelerim var bu yüzden amd tercih ettim.
11600K çok ısınan bir işlemci değil ve neredeyse 5600X ile aynı performansı veriyor. Sırf ROG ve Ryzen olduğu için 3070 yerine 3060 tercih edilmez.

Geri
Yukarı