RTX 3060, RDR 2 ani takılmalar

Savage33

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RDR2'de ani takılmalar yaşıyorum. Daha çok Saint Denis denilen kalabalık şehirde oluyor. Bu takılmalar olurken fark ettim ki %99 FPS 70'lerde seyrederken 30'lara kadar geriliyor ve sonra tekrar 70'lere geri çıkıyor. Sorunun kaynağı neden olabilir? Bilen varsa ve yardım ederse çok sevinirim.

Sistem;

NVIDIA RTX 3060 ASUS TUF
Intel i5 11600
16 GB 3200MHz RAM

monitör 144hz ama 60hz de kullanmaktayım fps düşük olduğu için. saniye bile sürmeyen takılmalar hocam. Sanki yarım saniyeliğine fps'im 1 e düşmüş gibi oluyor.
Bazı oyunlarda bende hdd kaynaklı oluyordu sorun. Disk kaynaklı bir sorun olabilir. Afterburner indirip izleme kısmından disk verilerini de izlemeyi aç. Takılma olduğu anda disk kullanımı %100 oluyorsa diskten kaynaklıdır.

Bazı oyunlarda bende HDD kaynaklı oluyordu sorun. Disk kaynaklı bir sorun olabilir. Afterburner indirip izleme kısmından disk verilerini de izlemeyi aç. Takılma olduğu anda disk kullanımı %100 oluyorsa diskten kaynaklıdır.

Hocam M.2 SSD kullanmaktayım markada bilindik. SSD bile yavaş kalıyorsa ne takayım ben bu bilgisayara :D

Yeni konular

Geri
Yukarı