RTX 3060 Ryzen 7 6800H FPS düşüşü

Mert Efe Kara

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikler iyi günler.
Elimdeki cihaz ASUS ROG STRIX G513RM.
Ekran kartı 3060, işlemci Ryzen 7 6800H.
Cihazı alalı 5 ay falan oluyor fakat son 1-2 aydır ansızın drop yemeye başladım. Güncelleme kaynaklı mı yoksa farklı bir sebepten mi emin değilim. 2-3 Saniyelik droplar yiyorum fakat donma değil ses falan kayıyor yani takıla takıla ilerliyor. Sebebi hakkında fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyordum, W10 geçtim şimdilik bu sorunlar yok fakat ileride ne olur bilinmez, fakat şimdi de bilgisayarın arada kapanması gibi sorunlar var, önceki bahsettiğim kitlenme gibi sorunlar hala var zaten. Bu bilgisayar iflah olmaz. Ben de haziran gibi muhtemelen iade veya değişim için çabalayacağım. Biraz teknik servisin insafına bakıyor.

En azından ben yaşadığım sorunları ASUS'a ulaşarak çözemedim, denediğim tüm çözüm yolları da başarılı olamadı, İnternette de bu cihazın kronik sorunları ile alakalı çözüm bulamadım. ASUS globale bu cihazınızda böyle böyle kronik sorunlar var ben de bu sorunları yaşıyorum fakat benden başka yaşayan 100'den fazla kişi var diye bir çok link paylaşıyorum, video çekiyorum adam/bayan gelmiş bana format at diyor, şaka gibi aklıma gelmemişti. En son işin içinden çıkamadılar bölgenizdeki teknik servise bu case numarası ile birlikte gönderin onlar gerekli görürse bize gönderirler dediler.

Son düzenleme:
Selam bir çözüm bulabildiniz mi aynı özelliklere sahip cihazım aynı problem bende de var sıcaklık kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü hem kendi Turbo fanını kullanıyorum hem de Rampage soğutucu kullanıyorum sıcaklık normal seyrediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı