RTX 3060 sistem Fortnite ve CS:GO'da düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

gialen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE 12GB RTX 3060 / RYZEN 5 5500 / 16GB HYPERX FURY RAM / GIGABYTE A520M K ANAKART
RAM
16gb hyperx 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
toshiba canvio basic 1tb + samsung 980 pro
Ekran kartı
rtx 3060 12gb
Anakart
A520m-k v.2
RTX 3060 sistemim Fortnite ve CS:GO tarzı oyunlarda düşük FPS'ler veriyor ve kendim 144Hz bir monitör kullandığım için 144 FPS'in altı gözüme güzel görünmüyor çözümünü bilen var mı? Fortnite 80 160 arası, CS:GO 100-200 arası.

Her şeyi saymışsın en önemlisini söylememişsin.

Normal, bir sorun gözükmüyor. R

Hocam nasıl normal RTX 2060 Super kullanan arkadaşım 290-400 FPS'leri görüyor cste aynı özelliklere sahip bilgisayarlarımız sadece GPU farklı.

Ryzen 5 5500, yazmayı unutmuşum.
Bir sorun yok. O işlemci zaten o performansı verir. İstersen 4090 tak çünkü bu tür oyunlar işlemciye yüklenir. Özellikle lol, CS, Valorant filan.

Hocam nasıl normal RTX 2060 Super kullanan arkadaşım 290-400 FPS'leri görüyor cste aynı özelliklere sahip bilgisayarlarımız sadece GPU farklı.
En yüksek grafikte mi oynuyorsun? Yoksa her şey aynı iken 400 FPS alması çok normal değil. Abartmıştır belki.

Ekran kartı ile bir alakası yok ki. Önemli olan işlemci. Demek ki arkadaşının işlemcisi senden daha iyi. Valorant, CS:GO, LoL gibi oyunlar işlemci tabanlıdır.

Bir sorun yok. O işlemci zaten o performansı verir. İstersen 4090 tak çünkü bu tür oyunlar işlemciye yüklenir. Özellikle LoL, CS, Valorant filan.

En yüksek grafikte mi oynuyorsun?

Fortnite'ı performans modunda oynuyorum.

Ekran kartı ile bir alakası yok ki. Önemli olan işlemci. Demek ki arkadaşının işlemcisi senden daha iyi. Valorant, CS:GO, LoL gibi oyunlar işlemci tabanlıdır.

Aynı işlemciyi kullanıyoruz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı