RTX 3060 sistem GTA Online ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 11

yiitolamadik

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RAM
XPG TUF GAMİNG 16 (8x2) GB DDR4
Ekran kartı
ASUS GeForce DUAL RTX 3060 OC 12 GB
Anakart
ASUS PRIME H610M-K
İşlemci
Intel Core i5-12400F
İyi sosyaller herkese 3 haftalık sistemimde sadece GTA Online da aniden FPS düşüleri yaşanıyor sistemim gayet yeterli RAM'ler çift yuva 8x2 başka hiçbir oyunda yaşamadım bunu ama GTA Online da ani FPS düşüşleri oluyor oyunda aldığım FPS güzel lakin hiç drop girmeyecek, sistemi zorlamayan bir yerde (düz yolda araba sürerken bir anda 80 FPS'den 40 FPS'e ani düşüş) aniden droplar yaşıyorum bunun sebebi nedir sürücülerim güncel sistem daha yeni alındı. Aynı sorunu yaşayanlar var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
- ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC 12 GB.
- Intel Core i5-12400F işlemci.
- ASUS Prime H610M-K anakart.
- XPG TUF Gaming 16 GB DDR4 RAM.
- Kingston 1 TB SSD.

İyi akşamlar hocam tekrardan bugün oyundayken tekrar gözüme çarpan bir şey oldu FPS düşmesi yaşarken GPU kullanımım ani de %0'a düşüyor sonra tekrardan yükseliyor bilginiz var mıdır neden olur bu sizde kontrol ettiniz mi sizde de böyle bir durum mevcut mu?

Her şeyi en yükseğe al MSAA 4X yap öyle oyna bakalım olacak mı?

Son düzenleme:
Her şeyi en yükseğe al MSAA 4X yap öyle oyna bakalım olacak mı?
Ayarlarım bu şekilde grass quality oyunda optimize olmadığı için higha çekmiştim ultradan advenced graphicsde de sadece long shadows kısmı açıkta değiştirmem gereken şeyler var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG20230111223547.jpg
    IMG20230111223547.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG20230111223611.jpg
    IMG20230111223611.jpg
    155,4 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG20230111223619.jpg
    IMG20230111223619.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG20230111223625.jpg
    IMG20230111223625.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 24
İyi akşamlar hocam tekrardan bugün oyundayken tekrar gözüme çarpan bir şey oldu FPS düşmesi yaşarken GPU kullanımım ani de %0'a düşüyor sonra tekrardan yükseliyor bilginiz var mıdır neden olur bu sizde kontrol ettiniz mi sizde de böyle bir durum mevcut mu?

Benzer sorunu anakart uygulaması üzerinden chipset güncelleyerek çözdüm bunu deneyebilirsin.

Benzer sorunu anakart uygulaması üzerinden chipset güncelleyerek çözdüm bunu deneyebilirsin.
chipsetleri geçen güncelledim anakart uygulaması üzerinden maalesef etki etmemişti...

Yaklaşık 1 saatlik oynayışta hiç FPS drop yaşamadım bugün dostlar yeni güncellemeyle birlikte GTA Online'daki kar modu kalkmış bunun etkisi olabilir çünkü optimizasyonu mahvediyordu bu kar olayı veyahut MSAA'yı 4X e çekmemden kaynaklanıyor da olabilir veya GeForce Experience üzerinden FPS değerlerime bakıyordum ben onun sorun çıkarabileceğini düşünüp onu kapattım ondan dolayı da düzelmiş olabilir ama sonuç olarak her zaman garanti FPS drop yediğim yerlerde bugün bir sorun yaşamadım yardımı geçen herkese teşekkür ediyorum yeniden bir sorun yaşarsam bu konu üzerinden bildireceğim tekrardan iyi akşamlar.

Eski kullandığım PC'de de aynı sorun oluyordu, driveri güncel kullanmadım ve eski driverlerden deneyip sorunu çözdüm. Tam kesin bir şey diyemem ama deneyebilirsiniz.

Aynı sorun bir süre kesildikten sonra son zamanlarda yine başladı RX 6600 kullanan bir arkadaşımda da yine Online'da bazen çok ağır bazen küçük FPS droplar oluyor V-Sync açmadan bir çözüm oluşmuyor mu buna tekrardan yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum :(

Sorun hala devam ediyor GTA Online oynayıp yüksek sistemlerde ara sıra drop yaşayan arkadaşlar varsa bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı