RTX 3060 sistemde Marvel Spider-Man Remastered düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

SefaScengo

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rtx 3060 6 gb
İşlemci
İ5 10500h
Merhaba dostlar, biliyorsunuz Spider-Man daha bu hafta PC'ye çıktı. Herkes optimizasyonu överken ben ise sorun yaşıyorum. RTX 3060 ekran kartlı laptopum ile high ayarlarda 40-50 arası FPS alıyorum bazen 80-90'lara çıkıyor ama birkaç dakikalık falan üstelik RTX kapalı ve DLSS açık olmasına rağmen…
Sorunu çözmek için oyunun dosyalarını doğruladım ekran kartını silip tekrar kurdum ancak çare olmadi. Tüm driverları guncelledim sonuç alamadım. Sizce ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum.
Not: RAM düşük ondan oluyordur demeyin benimle aynı sistemdeki benchmarkları izledim sabit 90 FPS alıyorlar.
Sistemim;
RTX 3060 6 GB.
i5-10500h
8 GB RAM.
512 GB SSD.

Merhaba dostlar, biliyorsunuz Spider-Man daha bu hafta PC'ye çıktı. Herkes optimizasyonu överken ben ise sorun yaşıyorum. RTX 3060 ekran kartlı laptopum ile high ayarlarda 40-50 arası FPS alıyorum bazen 80-90'lara çıkıyor ama birkaç dakikalık falan üstelik RTX kapalı ve DLSS açık olmasına rağmen…
Sorunu çözmek için oyunun dosyalarını doğruladım ekran kartını silip tekrar kurdum ancak çare olmadi. Tüm driverları guncelledim sonuç alamadım. Sizce ne yapmam lazım yorumlarınızı bekliyorum.
Not: RAM düşük ondan oluyordur demeyin benimle aynı sistemdeki benchmarkları izledim sabit 90 FPS alıyorlar.
Sistemim;
RTX 3060 6 GB.
i5-10500h
8 GB RAM.
512 GB SSD.
durumun bilgisayarınızda 8gb ram olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum
4gb vram ile high ayarlarda genellikle 70 fps bazı yerlerde 110 fpslere çıkıyor

Laptop ile masaüstü aynı performansı vermeyecektir o sebeple masaüstü performansına bakarak ölçüm yapmak mantıklı değil laptop için miydi bakmış olduğunuz benchmark testi

Raminden dolayı darboğaz yiyorsun, bu oyunu 8gb ram ile oynaman çok zor duruyor. İşlemcin zaten güçlü bir işlemci değil 10. Nesil mobil i5 üstüne üstlük eksik raminden dolayı tek kanal kullanarak işlemci performansını kısıtlıyorsun. Ramini 16gb yap sorunun çözülür.

Laptop ile masaüstü aynı performansı vermeyecektir o sebeple masaüstü performansına bakarak ölçüm yapmak mantıklı değil laptop için miydi bakmış olduğunuz benchmark testi
Mobil rtx 3060 güçsüz değil, 2060 super gücünde. Pc tek kanal olduğu için oynayamıyor yoksa sistemin gücünün yetmeyeceği bir durum yok.

Raminden dolayı darboğaz yiyorsun, bu oyunu 8gb ram ile oynaman çok zor duruyor. İşlemcin zaten güçlü bir işlemci değil 10. Nesil mobil i5 üstüne üstlük eksik raminden dolayı tek kanal kullanarak işlemci performansını kısıtlıyorsun. Ramini 16gb yap sorunun çözülür.

Mobil rtx 3060 güçsüz değil, 2060 super gücünde. Pc tek kanal olduğu için oynayamıyor yoksa sistemin gücünün yetmeyeceği bir durum yok.
Gücü yetmiyor demedim zaten masaüstü ile aynı performansı vermeyecektir dedim

Gücü yetmiyor demedim zaten masaüstü ile aynı performansı vermeyecektir dedim
Olayın masa üstü ile bir alakası yok işte onu diyorum. Mobil 3060'ın bu oyunu böyle sıkıntılar olmadan oynatması lazım. Arkadaş dlss açık oynuyor bir de yani 720p aslında.

Laptop ile masaüstü aynı performansı vermeyecektir o sebeple masaüstü performansına bakarak ölçüm yapmak mantıklı değil laptop için miydi bakmış olduğunuz benchmark testi.

Hocam benim laptopla özellikleri aynı olan bir laptop benchmarkina bakmıştım.

8 GB Ram yüzünden büyük ihtimal.
Hocam ram az olmasi sebebiyle böyle ani düşme olmasi normal mi?

8 GB Ram yüzünden büyük ihtimal.
Hocam ramden dolayı olsa bile sabit fps alamam sorun degil midir sizce ?

Hocam benim laptopla özellikleri aynı olan bir laptop benchmarkina bakmıştım.

Hocam ram az olmasi sebebiyle böyle ani düşme olmasi normal mi?

Hocam ramden dolayı olsa bile sabit fps alamam sorun degil midir sizce ?
Değildir, 8 GB ram günümüz için zaten yetersiz. Hem tek kanal - çift kanal olması da performansı direk yüzde 20 etkileyen bir unsur.

Geri
Yukarı