RTX 3060 sistemde RDR2 75 FPS'ten 45 FPS'e düştü

RiaSenpai

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Evga RTX 3060 12GB,İ9 11900KF,XPG 8X2 3200MHZ Ram,1.5TB M2 SSD,Gigabyte Z590 UD,Corsair RM750 750W PSU,Gamepower Warcry/Sıvı Soğutma
Meslek
E-Ticaret
Merhaba. 2 hafta önce EVGA RTX 3060 12 GB, i9 11900KF, 16 GB DDR4 3200MHz RAM, 750W Corsair PSU'lu sistem topladım. Geçen hafta DLSS kalite+Full ayarlarda RDR2'yi 70 75 FPS oynarken bu hafta 40 45 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir? En fazla 72 derece oluyor PC ve hiçbir şey açık değil arkada.

Merhaba. 2 hafta önce EVGA RTX 3060 12 GB, i9 11900KF, 16 GB DDR4 3200MHz RAM, 750W Corsair PSU'lu sistem topladım. Geçen hafta DLSS kalite+Full ayarlarda RDR2'yi 70 75 FPS oynarken bu hafta 40 45 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir? En fazla 72 derece oluyor PC ve hiçbir şey açık değil arkada.
Ekran kartını % kaç kullanıyor?

Ne kadara mal oldu sistem? ve neden böyle bir sistem tercih ettiniz? İşlemci-ekran kartı çok dengesiz olmuş.

Büyük ihtimalle sürücü kaynaklı. Benzer ekran kartında Snowrunner oynarken daha kötü performans aldığını belirten bir üye var. Nvidia son 3-4 aydır inanılmaz sorunlu gidiyor. AMD o kötü namına yaklaşmaya başladı.

Sadece performans sorunları da değil. Bir sürü garip sorun tespit eden üye var. Eğer merakınız varsa yeni güncellemeden 3-4 gün sonra foruma göz atın. Arada deli gibi test yapıp, sürücülerin hangisinin daha iyi olduğunu belirten üyeler var.

Bağlantıda bu konuya değinmişim. Eğer oyuna özel optimizasyon sürücüsü lazım değilse bağlantıdaki sürücüye de dönebilirsiniz. Bu DPC gecikmesini de 18.07 çıkan sürücüde çözmüşlerdi. Çok önemli bir sorunu 6 ay sonra çözüyorlar.

Eski bir sürücü kurup test edin. Ayrıca sürücüyü NvCleanstall ile önerilen ayarlarda kurun.

NvCleanstall'ı yorumlarda gösterdiğim şekilde sistemi kurup, otomatik güncelleme denetimini de açmanızı öneririm. Ama şimdilik son çıkan sürücüyü kurmayın. NvCleanstall sürücünün gereksiz işlemlerinden arındırarak arka planda çalışan ve veri toplayan işlem sayısını azaltıyor. Ayrıca kurulumu küçülttüğünden daha hızlı inmesini sağlıyor.

Son düzenleme:
Ne kadara mal oldu sistem? Ve neden böyle bir sistem tercih ettiniz? İşlemci-ekran kartı çok dengesiz olmuş.

İşlemciyi 5K'ya bulduğum için kaçırmak istemedim ekran kartını da avantajdan yakaladım 40K'ya maal oldu.

Hocam kaç W çekiyor?

Büyük ihtimalle sürücü kaynaklı. Benzer ekran kartında SnowRunner oynarken daha kötü performans aldığını belirten bir üye var. NVIDIA son 3-4 aydır inanılmaz sorunlu gidiyor. AMD o kötü namına yaklaşmaya başladı.

Sadece performans sorunları da değil. Bir sürü garip sorun tespit eden üye var. Eğer merakınız varsa yeni güncellemeden 3-4 gün sonra foruma göz atın. Arada deli gibi test yapıp, sürücülerin hangisinin daha iyi olduğunu belirten üyeler var.

Bağlantıda bu konuya değinmişim. Eğer oyuna özel optimizasyon sürücüsü lazım değilse bağlantıdaki sürücüye de dönebilirsiniz. Bu DPC gecikmesini de 18.07 çıkan sürücüde çözmüşlerdi. Çok önemli bir sorunu 6 ay sonra çözüyorlar.

Eski bir sürücü kurup test edin. Ayrıca sürücüyü NvCleanstall ile önerilen ayarlarda kurun.

NvCleanstall'ı yorumlarda gösterdiğim şekilde sistemi kurup, otomatik güncelleme denetimini de açmanızı öneririm. Ama şimdilik son çıkan sürücüyü kurmayın. NvCleanstall sürücünün gereksiz işlemlerinden arındırarak arka planda çalışan ve veri toplayan işlem sayısını azaltıyor. Ayrıca kurulumu küçülttüğünden daha hızlı inmesini sağlıyor.

Brom tüm sürücüleri denedim desem yalan olmaz ancak nafile.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı