RTX 3060 sisteme 4-5 bin TL monitör önerisi

O zaman şöyle diyebilir miyiz ; 3500-4000tl bütçede IPS, 144Hz ve üzeri, 24" 1080p monitörler arasında Acer Nitro XV242YPbmiiprx ve Lenovo G24-20 özelliklerini kıyasladığımızda:
  • Coil whine sorunu = Bilinmiyor / Var
  • MS = 2ms hızlı mod / 1ms hızlı mod+0.5 MPRT
  • Dinamik kontrast= 100.000.000:1 / 3.000.000:1
  • Parlaklık nit = 400cd/m^2 / 350 cd/m^2
  • Nvidia G-Sync uyumu= Yok / Var
  • Display HDR400 = Var / Yok
  • Yansımasız (Anti-Glare) = Yok / Var
  • Sağ-Sol ve Pivot özelliği = Var / Yok
  • Hoparlör = Var / Yok
Aralarındaki farklar bunlar. Hızlı mod 2ms eğer gerçek değerini bulamadım tek çekincem o. Kağıt üzerinde Acer daha iyi gibi g-sync saymazsak. Bir de çok fazla talep görmemiş Acer.
Acer olanında CW yoktur ve Acer olanı güç devresi kartı olarak daha sağlamdır. Acer'i alabilirsiniz.

O zaman şöyle diyebilir miyiz ; 3500-4000tl bütçede IPS, 144Hz ve üzeri, 24" 1080p monitörler arasında Acer Nitro XV242YPbmiiprx ve Lenovo G24-20 özelliklerini kıyasladığımızda:
  • Coil whine sorunu = Bilinmiyor / Var
  • MS = 2ms hızlı mod / 1ms hızlı mod+0.5 MPRT
  • Dinamik kontrast= 100.000.000:1 / 3.000.000:1
  • Parlaklık nit = 400cd/m^2 / 350 cd/m^2
  • Nvidia G-Sync uyumu= Yok / Var
  • Display HDR400 = Var / Yok
  • Yansımasız (Anti-Glare) = Yok / Var
  • Sağ-Sol ve Pivot özelliği = Var / Yok
  • Hoparlör = Var / Yok
Aralarındaki farklar bunlar. Hızlı mod 2ms eğer gerçek değerini bulamadım tek çekincem o. Kağıt üzerinde Acer daha iyi gibi g-sync saymazsak. Bir de çok fazla talep görmemiş Acer.
Araştırmalarıma göre Acer'da da Coil Whine sorunu var 120hz ve üzerinde bariz şekilde aynı Lenovo'da olduğu gibi. 2ms sorun değil yine 0.5 modu vs varmış sanırım. Onun dışında freesync vs gsync uyumlu denmiş ama gölgelendirme yaptığından bahsedilmiş. Coil Whine'dan kaçmak için alternatif aramıştım ama kaçış yok belli ki. Ergonomi çok önemliyse, hoparlör illa ki olsun istiyorsanız, yüksek nit değerleri arıyorsanız Acer; Daha yeni, anti-glare özelliği olsun ve bir tık daha iyi görüntü kalitesi (acer'ın belli modlarında parlaklık çoook düşüyormuş) istiyorsanız Lenovo.

Bu model G24F'in sorunlarından arındırılmış bir model keza kendim kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. YouTube'da videom var basit bir şekilde çektiğim arkadaşların ricası için.
Ayrıyetten arkadaşıma da Dell'in bu modelini aldık çok güzel ve sorunsuz ve Dell'in müşteri hizmetleri çok iyi onunda linkini bırakıyorum.

Yukarıda Gigabyte hakkında konuşulurken ''coil whine'' sorunundan bahsetmişler. Sorun hakkında bir bilgim yok, açıklayabilecek var mı?
Monitörün panelinden ya da güç girişi kısmından tiz bir ses duyuluyor. Lenovo g24-20 için fan sesini bastırabilecek düzeyde olduğunu söylemişti birisi. Kimisi de duymadığını sorun olmadığını söyledi. Bir kaç gündür çok araştırıyorum ben kendi bütçeme göre (3500-4000) AOC 24g2spu IPS modeli eğer stoklara gelmezse f/p olarak coil whine sorununu bile bile Lenovo G24-20 alacağım. 120hz çekince bir çok modelde ses önemli ölçüde azalıyormuş. Günlük kullanımda 120 kullanıp oyun oynarken 165 olarak kullanılabilir. Çok fazla da öneri yok gibi Dell dışında.

Hocam, Dell S2422HG ile Gigabyte G24F-2 arasında seçim yapmak gerekirse hangisi tercih edilmeli ve neden?

G24F-2. Neden diye soracak olursanız, G24F-2, Dell G2422HS'den her türlü daha iyi.

Monitörün panelinden ya da güç girişi kısmından tiz bir ses duyuluyor. Lenovo g24-20 için fan sesini bastırabilecek düzeyde olduğunu söylemişti birisi. Kimisi de duymadığını sorun olmadığını söyledi. Bir kaç gündür çok araştırıyorum ben kendi bütçeme göre (3500-4000) AOC 24g2spu IPS modeli eğer stoklara gelmezse f/p olarak coil whine sorununu bile bile Lenovo G24-20 alacağım. 120hz çekince bir çok modelde ses önemli ölçüde azalıyormuş. Günlük kullanımda 120 kullanıp oyun oynarken 165 olarak kullanılabilir. Çok fazla da öneri yok gibi Dell dışında.
Hocam size 3 saat önce de söyledim, AOC 24G2SPU/BK adlı monitörün stoklara gelmesini bayağı bir beklersiniz şu anda hiçbir yerde stokta yok. Çok iyi özellikle renk ve panel olarak çok iyi bir monitör olduğu için bir deyimle saldırdılar bu monitöre. En kötü Nisan ortasında stoklara gelir gelirse de.

Alınacak bir model değil, önermem. Ölü piksel vb. sorunlar olur. Mümkünse ucuz ASUS TUF serisi monitörlere bulaşmayın.

Son düzenleme:
G24F-2. Neden diye soracak olursanız, G24F-2, Dell G2422HS'den her türlü daha iyi.

Hocam size 3 saat önce de söyledim, AOC 24G2SPU/BK adlı monitörün stoklara gelmesini bayağı bir beklersiniz şu anda hiçbir yerde stokta yok. Çok iyi özellikle renk ve panel olarak çok iyi bir monitör olduğu için bir deyimle saldırdılar bu monitöre. En kötü Nisan ortasında stoklara gelir gelirse de.

Alınacak bir model değil, önermem. Ölü piksel vb. sorunlar olur. Mümkünse ucuz ASUS TUF serisi monitörlere bulaşmayın.
-Hocam dell ile arasındaki fiyat farkına değer mi?
-Birde yukarıda monitörü önermediğinizi yazmışsınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı