RTX 3060 sisteme FPS düşmesi

dostum ben ne zaman biosda ayar değiştirsem başıma bir şey geliyor. voltajı asssla değiştirmem çünkü başıma bir şey gelir kesin cbp pbo zımbırtılarını nerden kapatacağımı söylersen yapayım, ramler de 4000de değildi zaten sen dedin diye xmp açtım. şayet benim fikrim de şöyle ki bu 70 ns mümkün değil benden 100 fps çalamaz benden. pugbnin ince bi ayarında bir yerde fpsimin 90a falan sabitlendiğini düşünüyorum.
Ben sorunu da, çözümü de sana söyledim ister yaparsın ister yapmazsın sistem senin. Beni bağlayan tarafı yok.

eyvallah çok teşekkür derim yardımların için ama sorunu çözmedin onu söyleyelim. yani gecikme süresini sadece 20 ms geçtiğim için mümkün değil 'sadece pubgde' 100 fps kaybediyor olamam.

eyvallah çok teşekkür derim yardımların için ama sorunu çözmedin onu söyleyelim. yani gecikme süresini sadece 20 ms geçtiğim için mümkün değil 'sadece pubgde' 100 fps kaybediyor olamam.
resim_2022-08-15_230624528.png

Bak aynı işlemci daha düşük frekansta ram ile çıkan sonuç bunlar.

Bu işlemci ram performansına göre çalışıyor.

Çözümü söyledim. Ekran kartın şu an darboğaz yapıyor. İşlemcin işini yapamıyor. O yüzden 100 fps kaybediyorsun.

Hem frekansı düşük çalışıyor, hem de ramlerinle birebir ölçekte çalışmıyor, hemde çok fazla gecikme var.
Ya bu söylediklerimi yapacaksın, yada diğer arkadaşların önerisi olan 4400'ü bayılıp 5600x alacaksın.

Yada kendi çözümünü kendin üret.

Eki Görüntüle 1487068

Bak aynı işlemci daha düşük frekansta RAM ile çıkan sonuç bunlar.

Bu işlemci RAM performansına göre çalışıyor.

Çözümü söyledim. Ekran kartın şu an darboğaz yapıyor. İşlemcin işini yapamıyor. O yüzden 100 FPS kaybediyorsun.

Hem frekansı düşük çalışıyor, hem de RAM'lerinle birebir ölçekte çalışmıyor, hem de çok fazla gecikme var.
Ya bu söylediklerimi yapacaksın, ya da diğer arkadaşların önerisi olan 4400'ü bayılıp 5600X alacaksın.

Ya da kendi çözümünü kendin üret.

Haklısınız size bir sorum var 4400MHz CL19 değerinde 64 GB RAM'ler AMD 9 5950X de sıkıntı çıkarır mı?

Eki Görüntüle 1487068

Bak aynı işlemci daha düşük frekansta ram ile çıkan sonuç bunlar.

Bu işlemci ram performansına göre çalışıyor.

Çözümü söyledim. Ekran kartın şu an darboğaz yapıyor. İşlemcin işini yapamıyor. O yüzden 100 fps kaybediyorsun.

Hem frekansı düşük çalışıyor, hem de ramlerinle birebir ölçekte çalışmıyor, hemde çok fazla gecikme var.
Ya bu söylediklerimi yapacaksın, yada diğer arkadaşların önerisi olan 4400'ü bayılıp 5600x alacaksın.

Yada kendi çözümünü kendin üret.
dostum şaka mı yapıyorsun. xmp aç demeden önce 3100 mü 3600 mü neydi aç dedin açtım şimdi de böyle böyle diyosun o zaman niye öyleydi 3100deyken de aynıydı. bir de şunu söylüyorum ben diyorum ki problemim pubg, forzada sea of thievesde gta v de cs goda her türlü oyunda böyle bi 100 fps kaybı yaşamıyorum. dediklerini yapıcam ve sonuçları tekrar paylaştığımda görüceksin sorunun ve çözümün bu olmadığını veya bu kadar net olmadığını

dostum şaka mı yapıyorsun. xmp aç demeden önce 3100 mü 3600 mü neydi aç dedin açtım şimdi de böyle böyle diyosun o zaman niye öyleydi 3100deyken de aynıydı. bir de şunu söylüyorum ben diyorum ki problemim pubg, forzada sea of thievesde gta v de cs goda her türlü oyunda böyle bi 100 fps kaybı yaşamıyorum. dediklerini yapıcam ve sonuçları tekrar paylaştığımda görüceksin sorunun ve çözümün bu olmadığını veya bu kadar net olmadığını
Gecikme değerini 70ns altına indir.

resim_2022-08-15_232050924.png

Ben senin ramlerinin ne olduğunu bilmiyorum ki xmp açınca hangi frekansa gelecek. 4000mhz 20cl ram almışsın sisteme. Standart xmp kapalı iken 2100'de çalışır bunlar.

Anakartın belli değil ram'lerini yazmamışsın.

Ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum sen benle sidik yarışına girdin.

N'aparsan yap bana ne senin sisteminden.

Gecikme değerini 70ns altına indir.

Eki Görüntüle 1487085

Ben senin RAM'lerinin ne olduğunu bilmiyorum ki XMP açınca hangi frekansa gelecek. 4000MHz 20CL RAM almışsın sisteme. Standart XMP kapalı iken 2100'de çalışır bunlar.

Anakartın belli değil RAM'lerini yazmamışsın.

Ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum sen benimle sidik yarışına girdin.

N'aparsan yap bana ne senin sisteminden.

Seninle sidik yarıştıran falan yok zaten burası sidik yarıştıracağım son platform şayet konumuz da bu değil. Dediklerini yaptım gecikmeyi en fazla 80'e indirebildim FPS fark etmedi çünkü RAM'leri 3866 veya 2100 veya 4000'e ayarlayabiliyorum zaten. Yani meselenin donanımsal olduğunu değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

biri bunu açıklayabilir mi askfaskfas. cpu kullanımı %40 ama 90 derece gpu %70 ama 65 derece. bu nası bi darboğaz cpu fanım çalışmıyor olabilir mi acaba
Screenshot_2.pngScreenshot_3.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı