RTX 3060 Sistemin performansı düştü

zionmero

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB (2x16GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V
SSD veya HDD modeli
Crucial 1TB P3 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
MSI GEFORCE RTX 3060 VENTUS 2X OC 12GB GDDR6
Anakart
MSI PRO H610M-E DDR4
İşlemci
Intel Core i5 12400F
Sistemi alalı 6 ay oldu ama bilgisayarın performansı çok fena bir şekilde düştü.
CS2 oynuyorum en düşük ayarlarda 150 FPS, Blazing Sails 100 FPS, Valorant'ta aldığım hafta 500-600 FPS görüyordum ama 2 ay önce 200 FPS oynuyordum. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemi alalı 6 ay oldu ama bilgisayarın performansı çok fena bir şekilde düştü.
CS2 oynuyorum en düşük ayarlarda 150 FPS, Blazing Sails 100 FPS, Valorant'ta aldığım hafta 500-600 FPS görüyordum ama 2 ay önce 200 FPS oynuyordum. Yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarı ne amaçlı kullanırsınız? Sadece oyun amaçlı mı? Yoksa bakım yapan profesyonel biri misiniz? Genelde bilgisiz kişiler bilgisayarı bakımsız, düzensiz kullanıyor galiba ondan kaynaklı olabilir. Fanlar, termal macun ne durumda?

Format at. İşletim sistemini çöplüğe çevirmişsindir stabilitesini kaybedip ağırlaşmıştır.

1 Ay önce sıfırladım

Bilgisayarı ne amaçlı kullanırsınız? Sadece oyun amaçlı mı? Yoksa bakım yapan profesyonel biri misiniz? Genelde bilgisiz kişiler bilgisayarı bakımsız, düzensiz kullanıyor galiba ondan kaynaklı olabilir. Fanlar, termal macun ne durumda?

Oyun için kullanıyorum bir ayda bir açıp içindeki tozları alıyorum hiç termal macun yenilemesi yapmadım bilgim olmadığı için yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum

Hayır tarattım ama bulamadım sıfırlarken Windows'u Bulut'dan yükle olarak seçtim

O format değil. USB diskini hazırlıyorsun, BIOS'tan seçip gelişmiş olarak devam ediyorsun. Buluttan format yaptın mı içerideki tüm çer çöp halının altına süpürülüyor, bir yere gitmiyor.

Öyle yapınca düzelir diyorsanız denerim.

Bilgisayarın yazılımsal olarak ilk günkü haline dönecek. Her şeyi sıfırdan kendin kuracaksın ya da yedeklediysen geri çekeceksin.

Youtube'da bir sürü video var USB hazırlama ve format atma ile ilgili. En önemli nokta kurulum öncesinde "Özel: Yalnızca Windows'u yükle (Gelişmiş)" seçeneğini seçmek. Bunu yaptığında diskteki her şey siliniyor ve sıfırlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı