RTX 3060 Ti 15.000 TL'ye satılır mı?

En başından beri planladığım buydu ama miningin bitmesi an meselesi. Kontratlar bitiyor ve yakında ETH miningi bitecek. Bu iki iki dört.

Onun dışında kartların fiyatlarının düşmesini istemiyorum çünkü direkt dolar alacağım, dolar artarsa alacağım dolar miktarı düşecek yine zararda olan ben olacağım.
Ben biteceğini düşünmüyorum. Ethereum'un bitse bile (ki biteceğini düşünmüyorum) Ravencoin gibi kâr oranı ve kazım oranı yüksek olan bir Coin daha fazla kazılmaya başlandığında o Coin fırlayacak ve kartlar yine bitecek. Ben olsam kartı satıp 3060'lı bir sistem alırdım açıkçası.

Ben biteceğini düşünmüyorum. Ethereum'un bitse bile (ki biteceğini düşünmüyorum) Ravencoin gibi kâr oranı ve kazım oranı yüksek olan bir coin daha fazla kazılmaya başlandığında o coin fırlayacak ve kartlar yine bitecek. Ben olsam kartı satıp 3060'lı bir sistem alırdım açıkçası.

Ethereum mining %100 bitecek PoS sistemine geçilecek.

Geçilecek fakat geçilirse değeri 20 veya 30'da birine düşer. Ayrıca ağı ortadan kaldıracak büyüklükte madenciler var. Tek bir %51 saldırısına bakar.

Ne alaka hocam PoS sistemine geçildiğinde transaction fee daha da azalacak ve Ethereum daha kullanılabilir hale getirilecek, zaten pos sistemine geçilme sebeplerinden bazıları hem daha yeşil olması hem de %51 saldırısının önüne geçilmesi, PoS sisteminde hala %51 saldırısı yapılabilir fakat şu anki Ethereum fiyatını göz önüne alırsak birisinde tüm ETH miktarının %51'i olması lazım, yani tahminen 125 milyar dolar.

Ne alaka hocam PoS sistemine geçildiğinde transaction fee daha da azalacak ve Ethereum daha kullanılabilir hale getirilecek, zaten pos sistemine geçilme sebeplerinden bazıları hem daha yeşil olması hem de %51 saldırısının önüne geçilmesi, PoS sisteminde hala %51 saldırısı yapılabilir fakat şu anki Ethereum fiyatını göz önüne alırsak birisinde tüm ETH miktarının %51'i olması lazım, yani tahminen 125 milyar dolar.
Çok büyük çaptaki madenciler kazandıkları paranın azalmaması için PoS sistemine geçişi engelliyorlar şu an. Eğer onlar olmasa çoktan geçmiştik zaten. Eğer geçilirse ağı altüst etmekle tehdit ediyorlar Buterin'i.

Arkadaşlar son olarak kesin bir karara varmak çok istiyorum. 15 bine satmalı mıyım? Yoksa riske atıp kazmaya devam mı edeyim?

Pişman olur muyum? Net bir şey söylerseniz çok mutlu olurum.

Arkadaşlar son olarak kesin bir karara varmak çok istiyorum. 15 bine satmalı mıyım? Yoksa riske atıp kazmaya devam mı edeyim?

Dediğim gibi. Bence satıp 3060'lı bir sistem alın. Kazma gücü düşürülmemiş sürücüyü kurup kazıma devam edersiniz. Sistemin değeri karttan daha az düşeceği için satacağınız zaman daha az zarar edersiniz.

Hocam kimse kahin değil ama çoğu kişi kazmaya devam edeceğim diyor, ileride tekrar çıkacağına inanıyorlar ama ne olur kimse bilemez, devletler artık yasak getirmeye başladı benim şahsi görüşüm bu işin bu sefer biteceği yönünde.

Geri
Yukarı