RTX 3060 Ti i5 12400F sistem oyunlarda takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Evet olmaması lazim o islemci 3080 besleyebiliyor. CPU'yu bir şey sömürüyor.
Geldim.

Sorunlarım tekrar normale döndü. GRB'de değerler normal, GoW'da öyle ama hala COD WZ'da sorun var gibi görünüyor, WZ hariç değerler gayet normale döndü.

Fırsattan istifade Windows 11 kurdum üstüne.

Merhaba, Crystal Disk Info ile disklerin sağlık durumlarına bakar mısın?
Merhaba,

Tüm disklerim bunlar, eski hdd olarak adlandırdığım içerisinde ıvır zıvır program kurulumlarımın bulunduğu disktir. Onun sistemde bir yeri yoktur. Oyunlarımın hepsi "1 TB HDD"'nin içindedir.

Dosya Ekleri

• C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    3,2 MB · Görüntüleme: 28
  • Ghost Recon® Breakpoint 29.08.2022 05_28_16.png
    Ghost Recon® Breakpoint 29.08.2022 05_28_16.png
    3 MB · Görüntüleme: 27
  • God of War 29.08.2022 04_43_01.png
    God of War 29.08.2022 04_43_01.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 26
  • 1 TB HDD.png
    1 TB HDD.png
    56,4 KB · Görüntüleme: 28
  • NVME 980 SSD.png
    NVME 980 SSD.png
    54,4 KB · Görüntüleme: 26
  • ESKİ HDD.png
    ESKİ HDD.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 26
Geldim.

Sorunlarım tekrar normale döndü. Grb'de değerler normal, GoW'da öyle ama hala CoD Wz'da sorun var gibi görünüyor, wz hariç değerler gayet normale döndü.

Fırsattan istifade Windows 11 kurdum üstüne.

Merhaba,

Tüm disklerim bunlar, eski HDD olarak adlandırdığım içerisinde ıvır zıvır program kurulumlarımın bulunduğu disktir. Onun sistemde bir yeri yoktur. Oyunlarımın hepsi "1 TB HDD"'nin içindedir.

Wz de genel olarak 1080p için GPU kullanimi düşük olması normal.
Şimdi değerler oturdu iste.

Rtx3060ti 2k kartı olduğu için 2k monitör öneririm 1080p için bi kart değil.
1080p için 3060ti sınır hocam.2k monitör gerekmiyor yani max %6-8 kullanimi azalıyor o da çoğu oyunda gecerli olmayacak düzeyde.Oyunun sunmuş olduğu optimizasyonu baz alınmıyorsa.

Wz de genel olarak 1080p için GPU kullanimi düşük olması normal.
Şimdi değerler oturdu iste.

1080p için 3060ti sınır hocam.2k monitör gerekmiyor yani max %6-8 kullanimi azalıyor o da çoğu oyunda gecerli olmayacak düzeyde.Oyunun sunmuş olduğu optimizasyonu baz alınmıyorsa.
Yani sonuç olarak; Her bilgisayarın nihai sorun çözümünde olduğu gibi format bütün hastalıklarımızın ilacı oldu diyebilir miyiz?

Yani sonuç olarak; her bilgisayarın nihai sorun çözümünde olduğu gibi format bütün hastalıklarımızın ilacı oldu diyebilir miyiz?

Bir şey vardi o Windows'ta işlemciyi somuren RAM'i tüketen degerlerinin normale dönmesini kendim yaşamışım gibi cok sevindim. Ayiptir söylemesi aynı islemci ve ekran kartı kombinasyonu olarak ben de bir sistem aldım kargolanmasini bekliyorum neyse cok sevindim.

Ayrıyeten bu wz için şu konuyu da paylaşayım arkadasta böyle bir sorun yasiyormus senin GPU kullanımın %50 ama mapten de kaynaklı olabilir. Oyunun 1080p optimizasyonu bu şekilde yani aklinda soru kalmamasi için paylaşıyorum.

Bir şey vardi o Windows'ta işlemciyi somuren RAM'i tüketen degerlerinin normale dönmesini kendim yaşamışım gibi cok sevindim. Ayiptir söylemesi aynı islemci ve ekran kartı kombinasyonu olarak ben de bir sistem aldım kargolanmasini bekliyorum neyse cok sevindim.

Ayrıyeten bu wz için şu konuyu da paylaşayım arkadasta böyle bir sorun yasiyormus senin GPU kullanımın %50 ama mapten de kaynaklı olabilir. Oyunun 1080p optimizasyonu bu şekilde yani aklinda soru kalmamasi için paylaşıyorum.
Umarım MW2 kodu dahil almışsındır, ben alalı 1.5 ay oldu ve oyunu bedava verdiler. Umarım sen de aynısını yaşamazsın sana da çok üzülürüm.

Konuya ilgin için de çok teşekkür ederim. Yeni bilgisayarın geldiği zaman uzun süreler tadını çıkarman dileğiyle.

Umarım MW2 kodu dahil almışsındır, ben alalı 1.5 ay oldu ve oyunu bedava verdiler. Umarım sen de aynısını yaşamazsın sana da çok üzülürüm.

Konuya ilgin için de çok teşekkür ederim. Yeni bilgisayarın geldiği zaman uzun süreler tadını çıkarman dileğiyle.

Benim kanayan yaram 1000TL'lik oyunu sistemi sadece bir gün once aldığım icin kaçırmış olmam ayrıyeten ekran karti D segmentinde sogutmaya sahip o durumda uzuyor yapacak bir şey yok. Hayatta bu tür şansızlıklar peşimi bırakmadı sağ olsun kendisini de burada gösterdi her neyse ne demek iyi günlerde kullan.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı