RTX 3060 Ti için işlemci ve anakart önerisi

Sıkıntı çıkmaz değil mi? Yükseltme açısından demiyorum 10700f ile olan uyumluluğundan bahsediyorum tam performans kullanabilirim değil mi?
Kullanabilirsiniz tabii ki, herhangi bir sorun olmaz oyun için ama render yapacaksanız işlemci uzun süre tam yükte çalışacağı için biraz daha iyi bir anakart alınabilir. Amaç sadece oyun ise gerek yok.

Bütçenize göre tercih yapın, ilkine yetiyorsa o daha iyi bir seçim olur gelecek açısından.

Sıkıntı çıkmaz değil mi? Yükseltme açısından demiyorum 10700F ile olan uyumluluğundan bahsediyorum tam performans kullanabilirim değil mi?

10600KF ile minimum 900 TL anakart kullanılmalı. O fiyata var anca iyi VRM'li ve soğutmalı anakartlar. Ki benim önerim k serisi almışken Z serisi anakart almak. 10700F ile de Z490 almak daha mantıklı ama 10600KF ye göre biraz daha tercih ve bütçe meselesi 10700F'e seçeceğiniz anakart. Benim önerim 10700F alacaksanız bile soğutma bloğuna sahip bir B460'ya da H470 alın (H410 değil dikkat) diğer türlü uzun süreli oyun oynadığınızda VRM'lerde ısınma ve belki dengesiz voltaj ve frekanslar gözlemebilir. İşlemcinin ısıncağını sanmam ama sabit Boost frekansta çalışmayabilir.

10600KF ile minimum 900 TL anakart kullanılmalı. O fiyata var anca iyi VRM'li ve soğutmalı anakartlar. Ki benim önerim k serisi almışken Z serisi anakart almak. 10700F ile de Z490 almak daha mantıklı ama 10600KF ye göre biraz daha tercih ve bütçe meselesi 10700F'e seçeceğiniz anakart. Benim önerim 10700F alacaksanız bile soğutma bloğuna sahip bir B460'ya da H470 alın (H410 değil dikkat) diğer türlü uzun süreli oyun oynadığınızda VRM'lerde ısınma ve belki dengesiz voltaj ve frekanslar gözlemebilir. İşlemcinin ısıncağını sanmam ama sabit Boost frekansta çalışmayabilir.
600-700₺ bandında var mıdır dediğiniz yongalı anakartlar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video da 3600 ile deneniyor işlemci dar boğazı olmuyor genelde bence alınabilir anakart olarak gigabyt uygundur ama msi tavsiyemdir

o anakart eski o ekran karti icin islemcide bende var o anakart tam kullanamiyor islemciyi

Geri
Yukarı