3060 Ti için işlemci ve anakart önerisi

Deleted SyRoX

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar alacağım ve bu işlerden çok anlamadığım için sizlere danışman gerektiğini düşündüm.
1- Ben işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600X ya da Intel Core i5 12400F düşünüyorum ama sizin de tavsiyelerinizi almak isterim.
2- Anakart olarak ne alsam karar veremedim. Bu konuda da sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Genel bütçe olarak (Monitör hariç) 25000 TL civarı bütçem bulunmaktadır.
Bu arada aklıma gelmiş iken bilgisayar oyun amaçlı olacaktır.
Zaten herhangi bir mesleki durum oluşmasında parça değişikliğine yöneleceğim.

Bilgisayar alacağım ve bu işlerden çok anlamadığım için sizlere danışman gerektiğini düşündüm.
1- ben işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600X ya da Intel Core i5 12400F düşünüyorum ama sizin de tavsiyelerinizi almak isterim.
2- anakart olarak ne alsam karar veremedim. Bu konuda da sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Genel bütçe olarak (monitör hariç) 25000 TL civarı bütçem bulunmaktadır.

5600X alınmaz 5600 al kart olarak B450.

Bende 3060 Ti kullanıyorum işlemci olarak i5 12400F kullanıyorum gayet memnunum. Anakart için bir fikrim yok önerebilecek.

5600X yerine 5600 alın. Arada ciddi fiyat farkı var.

1- ben işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600X ya da Intel Core i5 12400F düşünüyorum ama sizin de tavsiyelerinizi almak isterim.
2- anakart olarak ne alsam karar veremedim. Bu konuda da sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Genel bütçe olarak (monitör hariç) 25000 TL civarı bütçem bulunmaktadır.

R5 5600 B450 hem ucuz hem de iyi olacaktır.

Öncelikle tavsiyeleriniz için sağ olun. Genel olarak Ryzen 5 5600X yerine Ryzen 5 5600 söylenmiş sebebini açıklayabilir misiniz? Ben aradaki farkı bilmiyorum. Ek olarak da B450 ve B550 arasından hangisini tercih etmeliyim sizce?
Herhangi bir parça için net bütçe belirlenmedi, kasa olarak ATX alacağım.

5600X ile 5600 arasında o fiyata değecek performans yok %3'lük bir artış var.

Geri
Yukarı