RTX 3060 Ti için monitör tavsiyesi

Bütçe
7500 TL

TheCaspian

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sistemim için monitör arıyorum. Gönlüm 27" 1440p (2K)dan yana ama uzun vadede ekran kartımın zayıf kalmasından endişeliyim genelde hikayeli oyunlar oynarım rekabetçi oyunlarla çok işim olmaz. En fazla 3 4 sene bu sistemimi kullanırım diye düşünüyorum sizce 2K. Monitör almam mantıklı mı yoksa 27" 1080p bir monitör mü almalıyım önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Uzun vadeyi bırakın 3060ti kart ile kısa vadede dahi 2K'da düzgün performans alamazsınız. Aynı sizin durumunuzdaydım ilk monitörü 2K'ya geçirdim sonra hiçbir yeni oyunu 2K'da düzgün oynamayınca ekran kartını da değişmek zorunda kaldım.

Uzun vadeyi bırakın 3060 Ti kart ile kısa vadede dahi 2K'da düzgün performans alamazsınız. Aynı sizin durumunuzdaydım ilk monitörü 2K'ya geçirdim sonra hiçbir yeni oyunu 2K'da düzgün oynamayınca ekran kartını da değişmek zorunda kaldım.

1080p monitör öneriniz var mı peki.

1080p 27 inç de görüntüyü bozar, ekran kartınız 2k için yetersiz.

1080p 27 inç de görüntüyü bozar, ekran kartınız 2k için yetersiz.

Öneri için teşekkürler

Arkadaşlar merhaba sistemim için monitör arıyorum. Gönlüm 27" 1440p (2K)dan yana ama uzun vadede ekran kartımın zayıf kalmasından endişeliyim genelde hikayeli oyunlar oynarım rekabetçi oyunlarla çok işim olmaz. En fazla 3 4 sene bu sistemimi kullanırım diye düşünüyorum sizce 2K. Monitör almam mantıklı mı yoksa 27" 1080p bir monitör mü almalıyım önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
RTX 4060 ile 2K 170 HZ Asus Tuf Gaming monitör kullanıyorum. Birkaç gereksiz detay kısarak veya görüntüyü Ultra yerine High ayarlara aldığımda muazzam gözüküyor ve FPS tatmin edici oluyor. Örneğin RDR2'de DLSS Quality ve High ayarlarda 70-90 FPS alıyorum. Yani oynayacağın oyunlara ve ne beklediğine göre değişir. Öyle tamamen 2K için asla oynanmaz denilecek bir kart değil.

RTX 4060 ile 2K 170 Hz ASUS TUF Gaming monitör kullanıyorum. Birkaç gereksiz detay kısarak veya görüntüyü Ultra yerine high ayarlara aldığımda muazzam gözüküyor ve FPS tatmin edici oluyor. Örneğin RDR2'de DLSS quality ve high ayarlarda 70-90 FPS alıyorum. Yani oynayacağın oyunlara ve ne beklediğine göre değişir. Öyle tamamen 2K için asla oynanmaz denilecek bir kart değil.

Haklısınız ama güncel oyunlarda sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum sanırım 1080p bir monitör alacağım.

Geri
Yukarı