RTX 3060 Ti satılıp 4070 Ti alınır mı?

alpyigit1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600X
Asus RTX 3060 TI TUF Gaming OC
Asus TUF GAMING B550-PLUS
G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4
Cooler Master MWE 750W 80+ Bronze
Cooler Master MasterLiquid ML240L V2
Cooler Master Masterbox TD500
Samsung 500GB 980 NVMe M.2 SSD
1 yıldan biraz uzun bir süredir kullanıyorum mining vs. işlerine karışmadım. ASUS TUF modelinin ederi tahmini kaç olur? Ya da bu karttan 4070 Ti'ya geçilir mi? Kutusu vs. her şeyi mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yıldan biraz uzun bir süredir kullanıyorum mining vs. işlerine karışmadım. ASUS TUF modelinin ederi tahmini kaç olur? Ya da bu karttan 4070 Ti'ya geçilir mi? Kutusu vs. her şeyi mevcut.
Hocam DLSS 3 gibi bir fark var arada testlerde gözle görülür farklar var. 3090 Tİ dan 4090 Tİ'ya geçilir ama Fiyat göz önüne alındıgından sorulucak sorular var bence;
1- Sadece oyun oynayan biri misiniz? eğer öyle ise e sporcu filan degilseniz gerek yok diye düşünüyorum (Tabi bütçenize ve zevkinize kalmış)
2- Render veya grafik türü işlerle mi uraşıyorsunuz? eğer öylese alına bilir tabi.

İhtiyacınız var mı? Bütçeniz el veriyor mu? 2k veya 4k ekranınız var mı veya almayı düşünüyor musunuz? Hepsine yanıtınız evetse alınır.

Bende de aynı kart var, 20k altında olursa geçilir. Ama 5800x3D veya I7 12. Nesil işlemci lazım tam performans almak için. Bunu da göz önünde bulundur.

3060 Ti olmasa elimde 3060 olsa bile o ekran kartına geçmem. Ekran kartı zorlanacak FPS olarak ben ne zaman verim alamazsam o zaman alırım. 2 sene de bir ekran kartı alacak kadar zenginsen o başka.

Hocam DLSS 3 gibi bir fark var arada testlerde gözle görülür farklar var. 3090 Ti'dan 4090 Ti'ya geçilir ama fiyat göz önüne alındıgından sorulucak sorular var bence;
1- sadece oyun oynayan biri misiniz? Eğer öyle ise e sporcu filan degilseniz gerek yok diye düşünüyorum (tabii bütçenize ve zevkinize kalmış)
2- render veya grafik türü işlerle mi uraşıyorsunuz? Eğer öylese alınabilir tabii.

Render ve grafik işleri ile aşırı bir şekilde ilgilenmiyorum ama 3060 Ti'ın yeni nesil oyunlardaki performansı bana oldukça düşük geliyor. İlk başta Valorant, CS için almıştım fakat sonradan sıkılınca RDR2, CP2077, Forza Horizon 5 gibi oyunlara geçtim. Ancak şu an tatmin edici sonuçlar alamıyorum, 70-100 fps bandında gidip geliyor. Ayrıca elimdeki 1080p 280hz monitörü 2k 165hz ile değiştirmemi önerir misiniz?
Bende de aynı kart var, 20k altında olursa geçilir. Ama 5800x3D veya I7 12. Nesil işlemci lazım tam performans almak için. Bunu da göz önünde bulundur.
5600x ile darboğaz olur mu hocam?

Render ve grafik işleri ile aşırı bir şekilde ilgilenmiyorum ama 3060 Ti'ın yeni nesil oyunlardaki performansı bana oldukça düşük geliyor. İlk başta Valorant, CS için almıştım fakat sonradan sıkılınca RDR2, CP2077, Forza Horizon 5 gibi oyunlara geçtim. Ancak şu an tatmin edici sonuçlar alamıyorum, 70-100 fps bandında gidip geliyor. Ayrıca elimdeki 1080p 280hz monitörü 2k 165hz ile değiştirmemi önerir misiniz?

5600x ile darboğaz olur mu hocam?
Tam verim alamazsınız.

Geri
Yukarı