RTX 3060 Ti sistem nasıl?

Berkay Karakaş

Femtopat
Daha fazla  
ASUS Prime Z690P-P Wi-Fi D5, G.Skill Ripjaws 2x16 GB 6000MHz D5, Samsung 980 Pro NVMe M.2 1 TB, Thermaltake S2 Series 650W, Intel Core i5 12400F kasa da Cooler Master Masterbox TD500 V2 Beyaz ve alacağım muhtemel monitör LG 32GP750-B. Kasa için sadece RAM ve işlemci kaldı. Nasıl bir performans olur artıları eksileri var mı? Cevap verirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bir an önce bilgisayarı toplamak için 3060 Ti istiyorum hocam. Monitörü sıfırda almakta pek istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum hocam. Fikir verirseniz eğer sevinirim.

Naptınız hocam 40k ya 3060 Ti sistem mi toplanır?

Aslında bir an önce bilgisayarı toplamak için 3060 Ti istiyorum hocam. Monitörü sıfırda almakta pek istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum hocam. Fikir verirseniz eğer sevinirim

Son düzenleme:
Aslında bir an önce bilgisayarı toplamak için 3060 Ti istiyorum hocam. Monitörü sıfırda almakta pek istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum hocam. Fikir verirseniz eğer sevinirim.

@GalaxySal450 hocam yardımcı olacaktır 🙂

40K'ya 3060 Ti değil de 4070 Ti sistem rahatlıkla toplanır.

Mesela siz bu bütçeye göre nasıl bir sistem toplardınız hocam.

Mesela siz bu bütçeye göre nasıl bir sistem toplardınız hocam.

Zaten monitör ve ekran kartını 2. el alacağım. Bende ona göre parçalar aldım. İleride yükseltebilirim. Sadece elime hızlı ulaşsın onu istiyorum. Kalkıpta 15 binden fazla ekran kartına vermek çok zor benim için.

Son düzenleme:

2 TANE

Monitör ikinci el olarak 2K 144hz IPS olarak en ucuzu bunu gördüm hocam.

Bu sekilde 40.870 lira. Ekstra olarak işlemci soğutucusu koymaya bütçe yetmedi ama ekran kartını RX 7900XT'ye çekersen DeepCool AK620 bakabilirsin hava soğutucu olarak, ya da Noctua NH-DH15.

Ha, ekran kartından düşmeyip 2K 75hz IPS monitör de alınabilir. 4500 lira civarında yine sarı sitede var, kalan para ile de iyi bir hava soğutucu alınabilir.

Son düzenleme:

2 tane.

Monitör ikinci el olarak 2K 144Hz IPS olarak en ucuzu bunu gördüm hocam.

Bu sekilde 40.870 lira. Ekstra olarak işlemci soğutucusu koymaya bütçe yetmedi ama ekran kartını RX 7900XT'ye çekersen DeepCool AK620 bakabilirsin hava soğutucu olarak, ya da Noctua nh-dh15.

Ha, ekran kartından düşmeyip 2K 75Hz IPS monitör de alınabilir. 4500 lira civarında yine sarı sitede var, kalan para ile de iyi bir hava soğutucu alınabilir.

Daha iyi bir monitör gördüm LG'nin. 2K, nano IPS, 144Hz, 1 ms, HDR10 özelliğine sahip.

Ryzen markası çok sorun çıkardığı için Intel'i tercih ediyorum. Eğer AMD seçseydim önerdiğiniz anakartı alırdım güzelmiş fiyatı.

32 GB RAM alacağım zaten önerdiğin Kingston sağlam ve güzel marka ama hafif pahalı. Şimdi attığınız ilandaki RAM 32 GB'a yükseltmeye kalksam 4 bin TL. Benim söylediğim RAM 2x16 GB 3.500 TL. 500 fiyat oynuyor.

SSD'yi markalı almak istediğim için Samsung'u seçtim.

Kasayı da aynı şekilde markalı istedim. Mesh ızgara, temperli cam, rengi beyaz.

Ve son olarak ekran kartı kalıyor. Dediğim gibi o fiyatlara almam çok zor. Şey yapabilirim. Güç kaynağını 750W'ta çıkarıp 2. el 3070 veyaz 3080 alırım.

Geri
Yukarı