RTX 3060 Ti sistem nasıl?

Jorji_CostavaORT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba mayıs 2023'te aldığım DART1 hazır sistem nasıl 19k ya aldım:
ASUS RTX 3060 Ti Dual OC 8 GB.
AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K
Corsair Vengeance LPX 3200 MHz CL16 8*2 RAM.
Thermaltake S200 tg kasa (içinde 650W 80+ Bronze sertifikalı güç kaynağı var)
MLD M300 1TB NVMe 2280 M.2 SSD.

AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K

Hocam öncelikle hayırlı olsun güzel sisteminiz var. Uyumsuz parça vb. yok.

AMD Ryzen 5 5600.
ASUS Prime B550M-K
İyi fiyata almışsınız. Şuan 8 GB VRAM biraz AAA oyunlarda sınır ama onun dışında bir sorun yok. Birde işlemciyi Intel tercih ederdim. Ama özelleştirmede sadece AMD işlemciler var o yüzden birşey diyemeyeceğim.

İyi fiyata almışsınız. Şu an 8 GB VRAM biraz AAA oyunlarda sınır ama onun dışında bir sorun yok. Bir de işlemciyi Intel tercih ederdim. Ama özelleştirmede sadece AMD işlemciler var o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Tercihiniz niye Intel? Bence ekran kartıda AMD olmalıydı.

Ekran kartında AMD daha iyi NVIDIA'dan ama işlemcide tercihim Intel. Bir de arkadaş muhtemelen ekran kartını NVIDIA olmasını istiyor. Ben AMD alırdım ama yapabilecek bir şey yok. Intel'i seçmemin nedeni ise GTA 5 gibi 2013 yılında çıkmış olmasına rağmen hala akşam 7'den sonra FPS kaybı. Birde ekran kartı kötüyse FPS iyice düşüyor. Belki de çözümü vardır araştırmadım. (Yazım hatası olmuş düzelttim.)

Aslında ben de ekran kartı olarak AMD'yi tercih ederdim eğer özelleştirmelerde olsaydı F/P anlamında ama yine de RTX 3060 Ti da bence iyi bir performans gösteriyor.

Sistem güzel eleştirebileceğim yer bulamadım. İmkan var ama 8 GB VRAM ekran kartı aldıysanız eğer onu eleştiririm o ayrı.

Hocam size bir de bir soru sormak istiyorum sizce bu sistemle Windows 11'e geçmeli miyim optimizasyonu nasıl Windows 11'in.

Aslında ben de ekran kartı olarak AMD'yi tercih ederdim eğer özelleştirmelerde olsaydı F/P anlamında ama yine de RTX 3060 Ti da bence iyi bir performans gösteriyor.

Hocam size bir de bir soru sormak istiyorum sizce bu sistemle Windows 11'e geçmeli miyim optimizasyonu nasıl Windows 11'in.

Windows 11 rahat kaldırır ondan yana problem yok. Windows 11 öneririm. Kendimde kullanıyorum.
Tam anlamıyla düzelmiş değil, ama Sık sık oyun oynayan internette gezen biri olarak bana göze çarpan hatası denk gelmedi.

Ekran kartında AMD daha iyi NVIDIA'dan ama işlemcide tercihim Intel. Bir de arkadaş muhtemelen ekran kartını NVIDIA olmasını istiyor. Ben AMD alırdım ama yapabilecek bir şey yok. Intel'i seçmemin nedeni ise GTA 5 gibi 2013 yılında çıkmış olmasına rağmen hala akşam 7'den sonra FPS kaybı. Bir de ekran kartı kötüyse FPS iyice düşüyor. Belki de çözümü vardır araştırmadım. (yazım hatası olmuş düzelttim.)

Hocam tam emin değilim ama GTA V Intel işlemcilerde daha uyumlu çalışıyor diye biliyorum. Güncel oyunlarda AMD'nin daha çok FPS verdiğini gördüm genellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı