RTX 3060 Ti sistem nasıl?

Bence 10400F kadar boş bir işlemci yok FPS oyunları oynamıyorsanız kalsın ama FPS oyunlarında 11400F e geçseniz bayağı performans farkı hissedersiniz onun dışında memnunsanız kalsın zaten.
Anladım bu beni biraz üzdü ama yorumunuz için çok teşekkür ederim, FPS dediğiniz, yani online oyun oynamıyorum. Sadece hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum tek kişilik.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.
Bu hali yeterli, gereksiz masrafa gerek yok. İlerleyen yıllarda DDR5 tabanlı yükseltme yapılabilir.
Çok teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum, ilerde işlemcimi yükseltmek istersem, yine aynı anakart üzerinden, yani hiç anakart yükseltmesi yapmadan daha iyi bir işlemci alabilir miyim? Örneğin yukarıda önerilen 11400F, yani benim şimdiki anakartım bunu destekliyor mu? DDR5 tabanlı yükseltme yapmak için, sanırım işlemci, RAM'ler ve anakart hepsini değiştirmem gerekecek. Eğer anakart iyiyse, ilerde sadece işlemcimi yükseltmek isterim.
B460 11. Nesil desteklemez.
Yani 11400F almak istersem yapamam, o halde ilerde anakart ve işlemciyi değiştirmem gerekiyor değil mi? Peki RAM'ler aynı kalarak, sadece anakart ve işlemciyi yükseltemez miyim? Yetersiz kaldığı zamanlarda yükseltme yapmak istiyorum, şimdilik böyle devam edeceğim.

Çok teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum, ilerde işlemcimi yükseltmek istersem, yine aynı anakart üzerinden, yani hiç anakart yükseltmesi yapmadan daha iyi bir işlemci alabilir miyim? Örneğin yukarıda önerilen 11400F, yani benim şimdiki anakartım bunu destekliyor mu? DDR5 tabanlı yükseltme yapmak için, sanırım işlemci, RAM'ler ve anakart hepsini değiştirmem gerekecek. Eğer anakart iyiyse, ilerde sadece işlemcimi yükseltmek isterim.

Bu anakarta yapılacak yükseltme gereksiz masraf olur yani minimal farklar için kim bilir ne kadar ödemen gerekecek. DDR5'e de böyle kökten geçersin dedim artık ne zaman bütçe biriktirirsen, tabii daha masraflu olur her kuruşuna da değer.

Bu anakarta yapılacak yükseltme gereksiz masraf olur yani minimal farklar için kim bilir ne kadar ödemen gerekecek. DDR5'e de böyle kökten geçersin dedim artık ne zaman bütçe biriktirirsen, tabii daha masraflu olur her kuruşuna da değer.

Arkadaşın Ryzen 5 5500'e geçip anakartı Gigabyte B550M DS3H yapması mantıklı olur mu sizce. Bence sistem hem daha güçlü olur hem de 1000TL'ye yakın bir para cebinde kalır.

Evet size katılıyorum ben de, bir şey soracağım, RAM'leri değiştirmek zorunda kalır mıyım? Sadece daha iyi anakart ve işlemci alsam, RAM'ler uyumlu olur mu? Ben memnunum çünkü, alırken bu bütçeye göre iyi ve yeterli olduğunu söylemişlerdi, 16 GB Ram benim için yeterli. Ama DDR5 diyorsunuz yani sanırım RAM'leri de değiştirmeliyim.
Arkadaşın Ryzen 5 5500'e geçip anakartı Gigabyte B550M DS3H yapması mantıklı olur mu sizce. Bence sistem hem daha güçlü olur hem de 1000TL'ye yakın bir para cebinde kalır.

AMD ben pek sevmiyorum, mümkünse yine Intel kalmak isterim.

Evet size katılıyorum ben de, bir şey soracağım, RAM'leri değiştirmek zorunda kalır mıyım? Sadece daha iyi anakart ve işlemci alsam, RAM'ler uyumlu olur mu? Ben memnunum çünkü, alırken bu bütçeye göre iyi ve yeterli olduğunu söylemişlerdi, 16 GB RAM benim için yeterli. Ama DDR5 diyorsunuz yani sanırım RAM'leri de değiştirmeliyim.

AMD ben pek sevmiyorum, mümkünse yine Intel kalmak isterim.

AMD'ye şans verebilirsin işlemci konusunda. Sistem daha da fazla FPS alır 650 TL cebinde kalır 32 GB RAM alabilirsin veya başka bir şeyi yükseltirsin.

Ben %1.5'e yakın bir darboğaz olur diye tahmin ediyorum ama o da önemsenecek bir şey değil aslında.
Teşekkür ederim size de efendim.
AMD'ye şans verebilirsin işlemci konusunda. Sistem daha da fazla FPS alır 650 TL cebinde kalır 32 GB RAM alabilirsin veya başka bir şeyi yükseltirsin.
AMD ekran kartı konusunda sevmiyorum gerçekten sevmiyorum, işlemci ve anakart olarak deneyebilirim evet. İşlemcileri öneriyorlar AMD konusunda.

Teşekkür ederim size de efendim.

AMD ekran kartı konusunda sevmiyorum gerçekten sevmiyorum, işlemci ve anakart olarak deneyebilirim evet. İşlemcileri öneriyorlar AMD konusunda.

İşlemci konusunda gayet başarılı ekran kartlarında bazen sorun olabiliyor. Sana tavsiyem benim dediğim gibi yap. AMD Ryzen 5 5500 al anakartı Gigabyte B550M DS3H al 650TL'yi de ne yapacağın sana kalmış.

Geri
Yukarı