RTX 3060 Ti sistem tavsiyesi

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba, sizden 12000 TL sistem tavsiyesi isteyeceğim. Sistemde RTX 3060 Ti düşünüyorum yanına 5600X düşünüyorum ama şu an çoğu yerde stokta yok stokta olan yerlerde ise çok pahalı, sonradan stoklara geldiğinde alsam bile ayrıyeten 600-800 TL arası sıvı soğutma almam gerekecek. 3700X istemiyorum, çünkü yayın falan yapmayacağım. Çoğunlukla oyun oynayacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Monitör dahil mi? Değilse hangi çözünürlükte almayı düşünüyorsunuz?

Şu anlık 1080P'de kullanacağım. Az da olsa darboğaz olacağını düşünüyorum ama 3070 ekran kartı ile Ryzen 5 3600 kullanırsam çok fazla darboğaz olur 1080P'de. Monitör dahil değil.
Salla darboğazı, ileride paranı bulursun, satarsın işlemciyi yeni işlemci alırsın bu aşılacak bir şey, en önemlisi ekran kartı. Ekran kartına ne kadar önem verirsen sistemin o kadar iyi olur.

Reis öyle bir şansım yok ya almışken bir kere alırım ileride upgrade etme gibi bir şansım olacağını sanmıyorum.

Şu anlık 1080P'de kullanacağım. Az da olsa darboğaz olacağını düşünüyorum ama 3070 ekran kartı ile Ryzen 5 3600 kullanırsam çok fazla darboğaz olur 1080P'de. Monitör dahil değil.

Reis öyle bir şansım yok ya almışken bir kere alırım ileride upgrade etme gibi bir şansım olacağını sanmıyorum.

12 bin TL veriyorsun 3700X veya 3800X tercih edilebilir. Yanlış yazmışım kusura bakmayın 3 yerine 5 yazmışım :).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı