RTX 3060 Ti sistem tavsiyesi

Sandığınız kadar darboğaz olmaz 3600 ile. Battlefield gibi işlemci gücüne dayanan oyunlarda %90 kullanımlara ulaşabilir fakat Cyberpunk gibi oyunlarda %50 geçmez işlemci kullanımı. Tavsiyem ekran kartına öncelik vermeniz yönünde.

Sandığınız kadar darboğaz olmaz 3600 ile. Battlefield gibi işlemci gücüne dayanan oyunlarda %90 kullanımlara ulaşabilir fakat Cyberpunk gibi oyunlarda %50 geçmez işlemci kullanımı. Tavsiyem ekran kartına öncelik vermeniz yönünde.

Çok yüksek grafiklerde oyun oynamıyorum. Bir tek yüksek grafikli olan Cyberpunk'a başlayacağım bir de GTA V, CS:GO, LoL ve PUBG gibi oyunlar oynuyorum o yüzden sandığım kadar darboğaz rahat olur.
Aslında bu bütçede 3070 toplarsak diger bilesenlerden kismak zorunda kaliriz, 3060 Ti alip diger bilesenleri yukseltmek daha mantikli.

Önerebileceğiniz bir sistem var mı? Varsa link atabilir misiniz veya özelliklerini de yazabilirseniz olur.

Biraz bekleyin öyle alın bence 3060 Ti fiyatı düşer yakında, bu attığım sistem 12 bin TL'yi biraz geçiyor.

Fena değil gibi, ama stokta yok, muhtemelen geldiğinde fiyatı 14K gibi bir şey olur gibi duruyor.

Fiyatı 14 küsurdü zaten bende bekliyorum ama 12.500'de benim bütçem var acele etme dolardan dolayı kartları piyasaya adam gibi sürmediler ne olacağı belli olmadığı içim ülkemizde biraz daha beklemesin bence.

Toplanır ama bir güzel darboğaz olur Ryzen 3600 ile.
İşlemci İ5 10600 yaparsan tam 12.000 TL.
İ7 10700F yaparsan 12.700 galiba.
SSD değişmeli.
Aslında bu bütçede 3070 toplarsak diger bilesenlerden kismak zorunda kaliriz, 3060 Ti alip diger bilesenleri yukseltmek daha mantikli.
Hocam sizin R5 5600X olan sistemi atsanıza.

Geri
Yukarı