RTX 3060 Ti sistem vs RX 6700 XT sistem

CosmoNova

Hectopat
Yazın masaüstü bilgisayar alacağım. Şu anlık aklımda iki sistem var, tabii şu an erken sayılır sonuçta çok kritik bir seçime yakınız.
RX 6700 XT sistem:
(Anakart B550M'i seçtim SSD için de Adata Legend 1 TB SSD)

RTX 3060 Ti sistem:
(İşlemciyi i5 12400F ekran kartını 3060 Ti yaptım)

Bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz sistem varsa yazarsanız sevinirim.

Erkan sayılmaz baya erken zaten. 1 ayda bile sistemlerde anlık dehşet oynamalar olabilir seçim muhabbetinden dolayı. Siz bütçenizi arttırmaya bakın hocam.

Erkan sayılmaz bayağı erken zaten. 1 ayda bile sistemlerde anlık dehşet oynamalar olabilir seçim muhabbetinden dolayı. Siz bütçenizi arttırmaya bakın hocam.

Anladım peki bu iki sistem arasından hangisi daha iyi yani en azından ekran kartı olarak hangisini tavsiye edersiniz. Önümde muhtemelen 2 seçenek olacak nisan ortası almak veya yaz sonu almak. Seçimlerden sonra kim kazanırsa kazansın bir süre durum kötü hale gelir ama yaz sonu falan biraz daha iyi oluruz diye düşündüğüm için yaz sonu alırım diye düşünüyorum ama emin değilim. Bir de RX 6700 XT Ray Tracing performansı kullanılmayacak kadar mı kötü herkes gömüyor AMD 6000 serisini bu konuda. 3060 Ti için en azından DLSS var. FSR da DLSS kadar iyi değil.

Geç cevap vermemin sebebi başlıkta noktalama işareti koymadım diye Technopat 1 saat kısıtlama verdi. Sorun şu ben hala anlamadım neresinde sorun var ama neyse...

Yeni konular

Geri
Yukarı