RTX 3060 Ti sisteme MSI 2K 27" 240 Hz vs Alienware 1080p 24.5" 360 Hz monitör

• Konuyu başlatan Yaqiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 897

Yaqiz

Decapat
MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio (1830 MHz)
i5-13600K
Corsair Vengeance 32 GB 6000 MHz DDR5.

Monitor olarak hangisini tercih etmeliyim, yardimci olabilir misiniz arkadaşlar? FPS agirlikli oyunlar oynuyorum ancak dizi de izliyorum.

MSI 2K 27 inch 240Hz 1ms.
Alienware 1080p 24.5 inch 360Hz 0.5

Son düzenleyen: Moderatör:
ben olsam kesinlikle MSI ekran tercih ederdim,240 hz yenileme hızı da gayet yeterli bence,kendim 300hz kullanıcısı olarak 165hz den geçtim,yenileme hızını aramıyorum.2K ekran olması da ileriye dönük olarak iyi olur.

i5-13600K

Monitor olarak hangisini tercih etmeliyim, yardimci olabilir misiniz arkadaşlar? FPS agirlikli oyunlar oynuyorum ancak dizi de izliyorum.

2k 240Hz güzel seçenek. 360Hz olanda güzel seçenek. 2K düşünülebilir. İleriye dönüklük için.

MSI olan güzel fakat ileride ekran kartınız 2K'da zorlanacak mı acaba? Zorlanmaz derseniz güzel monitör. Ancak kart kaldırmaz ben 1080p ye düşürürüm derseniz 27 inç 2K bir monitörde 1080p biraz bulanık gözükür.

i5-13600K

Öncelikle MSİ monitör almamalısın bence. Ayrıca FPS oyunlarında bu sistemin 360 hz görmeyeceğini söyleyebilirim. 240 hz monitör almalısın bence. MSİ monitörü fiyatında çok daha iyi monitörler alabilirsin. Bit değeri yazmıyor. Göz sağlığı için ASUS mantıklı. bu fiyata güzel bir monitör araştıracağım.

Öncelikle MSİ monitör almamalısın bence. Ayrıca FPS oyunlarında bu sistemin 360 hz görmeyeceğini söyleyebilirim. 240 hz monitör almalısın bence. MSİ monitörü fiyatında çok daha iyi monitörler alabilirsin. Bit değeri yazmıyor. Göz sağlığı için ASUS mantıklı. bu fiyata güzel bir monitör araştıracağım.
Arastirmaniz sonucu guzel bir monitor bulup benimle paylasirsaniz cok sevinirim.

MSI olan güzel fakat ileride ekran kartınız 2K'da zorlanacak mı acaba? Zorlanmaz derseniz güzel monitör. Ancak kart kaldırmaz ben 1080p ye düşürürüm derseniz 27 inç 2K bir monitörde 1080p biraz bulanık gözükür.
Zorlandigi yerlerde grafikleri dusurup en sonuda sadece ekran kartini yenilerim diye dusunuyorum. Onun disinda sizin onerebileceginiz bir monitor varsa bakabilirim.

Arastirmaniz sonucu guzel bir monitor bulup benimle paylasirsaniz cok sevinirim.

Zorlandigi yerlerde grafikleri dusurup en sonuda sadece ekran kartini yenilerim diye dusunuyorum. Onun disinda sizin onerebileceginiz bir monitor varsa bakabilirim.
Model olarak değilde çok daha uyguna bulursanız 2k 144-165hz lik bir monitör bakmanız daha iyi olur bence. Kartınız AAA oyunlarda 2K da 240FPS veremez. İleride kart değiştiririm derseniz bu model iyi.

Model olarak değilde çok daha uyguna bulursanız 2k 144-165hz lik bir monitör bakmanız daha iyi olur bence. Kartınız AAA oyunlarda 2K da 240FPS veremez. İleride kart değiştiririm derseniz bu model iyi.
AAA oyun ne demek ornek verebilir misiniz? 2K 240 FPS veremedigi durumlarda 1080p ye dusursem veya oyun ici ayarlari dusuge ayarlasam daha iyi olmaz mi? Monitorumu uzun bir sure degistirmek istemedigim icin bir kere alip kullanmak istiyorum uzun bir sure.

Bu monitor ikisinden de iyi midir sistemim icin?

Son düzenleme:
AAA oyun ne demek ornek verebilir misiniz? 2K 240 FPS veremedigi durumlarda 1080p ye dusursem veya oyun ici ayarlari dusuge ayarlasam daha iyi olmaz mi? Monitorumu uzun bir sure degistirmek istemedigim icin bir kere alip kullanmak istiyorum uzun bir sure.

Bu monitor ikisinden de iyi midir sistemim icin?
AAA oyunlar Red Dead Redemption 2, God of War gibi oyunlar. Bu oyunlar sistemini zorlar, 240FPS değerlerini göremezsin bu oyunlarda (Ultra ayarlar için konuşuyorum). 2K monitör alıp 1080p kullanmayı düşünmeyin bence. Görüntü 24 inç 1080p monitörden daha bulanık olacaktır. Benim demek istediğim size en uygun monitörü alın fazlasına gerek yok. 1080p 24 inç 165hz+ bir monitör gayet işinizi görür. Paranızı ben düşünmem çok fazla ise tabiki de en iyi monitörü alabilirsiniz. Ancak attığınız monitörlerin fiyatları bana pahalı geldi, neredeyse 5000TL daha ucuza işinizi görebilecek bir model almanız bence daha iyi olur. Ama derseniz ben ileride RTX 5060 vs. takarım o zaman 2K 144hz+ bir monitör alabilirsiniz.

Geri
Yukarı