RTX 3060 Ti sitemde NVIDIA Performans İzleyicisi Oyun Performansını Etkiliyor

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Geçtiğimiz günlerde uzun bir aradan sonra ELDEN RING gireyim dedim ve 2K Max ayarlarda sıfır sıkıntı yayınını yaptığım oyunun çok kastığını fark ettim, güncellemelerle batırmışlar performansı diye düşündüm ve ALT+R kısayol kombinasyonuyla açmış olduğum performans izleyicisini kapattım. Kapattıktan en fazla 1 dakika sonra performansın düzeldiğini fark ettim.

Acaba gerçekten onunla mı ilgili diye düşünüp tekrar açtım ve performans yine yeri öpmeye başladı. Herhalde ELDEN RING ile bu yazılım pek iyi anlaşamıyor deyip kullanmadım bir daha o oyunda bunu. Bugün de Assassin's Creed Origins indirdim ve onda da aynı sorun oldu. Hatta bırakın performans izleyicisini oyundayken NVIDIA ile ilgili ne açarsam açayım performans ölüyor oyunda. Her saniye takılıyor öyle 5FPS kaybından falan söz etmiyorum yani.

Bu durum benim sistemimle mi ilgili yoksa NVIDIA kullanan herkeste böyle mi onu merak ettim o yüzden bu konuyu açtım, sistemimden bahsedeyim:
  • Windows 11 Pro İşletim Sistemi (22H2)
  • Ryzen 5 5600X İşlemci
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3200MHz Bellek
  • MSI Gaming X RTX 3060 Ti 8 GB Ekran Kartı
"Ee onu kullanma o zaman MSI Afterburner kullan" gibi önerilerde bulunmayın, zaten alternatiflerin farkındayım sadece sorunun genel bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

ELDEN RING ismi konu onaylanırken "Elden Ring" şeklinde değiştirilmiş neden bilmiyorum ancak yayımcı Bandai Namco tarafından belirlenen isim ELDEN RING, "Elden Ring" değil dolayısıyla düzeltmeye gerek yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı