RTX 3060 Ti Ventus 2X 78 dereceye çıkıyor

Normaldir sanıyorum Ventus 2x leş bir model. 4060 Ti Ventus 2x aldım 77 dereceleri gördü, ki ben hayatımda bilgisayarımda 70-71 dereceyi geçen başka kart görmedim, en zayıf soğutmalı modeller dahil.

Sıcaklıklar normal hocam malum yaz ayları ortalama sıcaklık 30-40 arasında zaten ondan mütevvellit 85 derecenin üstünde seyir etmediği sürece gayet normal merak etmeyin.

Değil ağa hava sıcaklığıyla ilgisi yok. Şu an kartım boşta 35, yükte ise maksimum 63-64 derecede çalışıyor. Hem de odanın içinde kavruluyorum sıcaktan.

78 derece tamamen kartın kötü olması ile ilgili. Kışın da sıcak çalışır o.

Amacınız eğer sıcaklık düşürmekse undervolt tavsiye ederim size 10 15 derece rahatlıkla aşağı çekebilirsiniz forumda konu açarsanız ya da ne olduğunu bilmiyorsanız gayet rehber niteliğinde videolar var kendimde undervoltlu kullanıyorum 78 80'lerden 66'larda kullanıyorum şu an.
Herhangi bir zararı var mı peki yanlış falan yapılırsa?

Battlefield 1 ve The Hunter Call of The Wild oyunlarında.
Normal değil. Fan hızı yahut undervolt işleri hakkında bilginiz yoksa da girişmeyin derim. Kasanın camını çıkarıp hava girdisi yapabilirsiniz. Macun sürebilirsiniz gibi gibi. Yukarda yazıldığı gibi modelde ısınma sorunu var.

Normal değil. Fan hızı yahut undervolt işleri hakkında bilginiz yoksa da girişmeyin derim. Kasanın camını çıkarıp hava girdisi yapabilirsiniz. Macun sürebilirsiniz gibi gibi. Yukarda yazıldığı gibi modelde ısınma sorunu var.
Peki sürekli bu sıcaklıkta kullanmak kartın ömrünü kısaltır mı?

Geri
Yukarı