RX 6700XT vs RTX 3060 Ti

BarışBskn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1660 Ti modeli ekran kartım var. yükseltmeye geçeceğim, sizce hangisi mantıklı olur? arada 2 bin TL gibi bir fark var .sağlam marka olarak söylüyorum, 3060 Ti daha pahalı .herkes AMD alma diyor ama nedenini bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1660 Ti modeli ekran kartım var. yükseltmeye geçeceğim, sizce hangisi mantıklı olur? arada 2 bin TL gibi bir fark var .sağlam marka olarak söylüyorum, 3060 Ti daha pahalı .herkes AMD alma diyor ama nedenini bir türlü çözemedim.
6700 XT net daha iyi. Al geç 6700 XT’yi. XFX modeli 8300 TL idi en son hala o fiyatta sanırım onu alın.

6700xt daha iyi olur. Diğer bileşenler nedir?

Elinde böyle bir fırsat varken neden değerlendirmesin?

AMD zamanında çok sorunlu ekran kartları üretiyordu (daha doğrusu sürücü) o yüzden insanlarda bir önyargı var o zamandan kalma ancak şu an hiçbir sorun yok gönül rahatlığıyla AMD ekran kartı kullanabilirsiniz.

6700 XT daha mantıklı bir seçim olur.
6700 XT bütçenizin üstünde ise 6700 de düşünülebilir,3060 Tİ ile denk bir kart.

3070 almaktan VRAM sebebi ile vazgeçtim. Eğer detaylı bir anlatım istiyorsan yukarıdaki bütün her şeyi okuyabilirsin. Ben sana özet geçeceğim.

Şöyle ki, Hogwarts Legacy, Spider-Man Remastered, Forza gibi oyunlarda çoktan 8 GB VRAM kullanılmaya başlandı. 3070 ve 3060 Ti droplar yiyor, hatta RTX 3060 12 GB bu ikisini geçiyor. Sırf şu lanet VRAM yüzünden 3070'ten vazgeçtim. RX 6700 XT alacağım. Ki sen 3060 Ti ile karşılaştırıyorsun bu kartı. Ben 3070'ten vazgeçmişim. İki kartta saf güç olarak 2K üzerinde ciddi bir performans sergiliyor fakat 3070 VRAM'i ile 2 seneye 1080p Ultra ayarlarda zor oynarsın. Şimdiden 8 GB VRAM kullanılmaya başlandı. Yetmeyecek yani. Bunu göz önüne al. Ben olsam RX 6700 XT'yi seçerdim 1 kere alıyoruz sonuçta.

Geri
Yukarı