RTX 3060 Ti'dan plastik kokusu geliyor

Spino

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba bende RTX 3060 Ti var. 2. el almıştım.
Termal macunu alındığından beri yenilenmemiş o yüzden bu hafta yenileyeceğim sıcaklık artmasın diye undervolt yapıyorum 65 70 derecede yeni oyunları oynuyorum ama bilgisayardan yani ekran kartından sıcak plastik gibi bir koku geliyor bilgisayara yaklaşınca bayağı alınıyor koku. Kasam plastik fanlar çalışıyor neden olabilir bu koku? Dediğim gibi oyun oynarken en fazla 72 oluyor bazen oyunları durdurunca 78'e kadar çıkabiliyor ama bu sıcaklık karta zarar vereceğini sanmıyorum ne önerirsiniz?

Plastik değil de toz kokusu olabilir benzer bir koku veriyor ben o kokuyu aldığım zaman gidip kasayı temizliyorum geçiyor havalar ısındıkça daha da belirginleşmiştir. O oyunları durdurunca artar sıcaklık değerini ben de yaşadım genelde fps kilitleyince durduruyor. Rdr 2'den örnek vereyim normal şartlarda ben 63 derecede o oyunu oynarken durdurduğumda menüde 74'leri görebiliyordu fanlar durdurmayı kesebiliyor ya da çok yükleniyor ekran kartına. 0 RPM'i kapatabilirsin ve fps kilidi koyabilirsin baktın olmuyor oyunu durdurmak yerine haritayı falan aç sakin bir yere koy öyle de çözüm üretebilirsin kendine :D

Plastik değil de toz kokusu olabilir benzer bir koku veriyor ben o kokuyu aldığım zaman gidip kasayı temizliyorum geçiyor havalar ısındıkça daha da belirginleşmiştir. O oyunları durdurunca artar sıcaklık değerini ben de yaşadım genelde FPS kilitleyince durduruyor. RDR 2'den örnek vereyim normal şartlarda ben 63 derecede o oyunu oynarken durdurduğumda menüde 74'leri görebiliyordu fanlar durdurmayı kesebiliyor ya da çok yükleniyor ekran kartına. 0 RPM'i kapatabilirsin ve FPS kilidi koyabilirsin baktın olmuyor oyunu durdurmak yerine haritayı falan aç sakin bir yere koy öyle de çözüm üretebilirsin kendine :D

Teşekkür ederim 🙂 senin dedigin gibi FPS kilitlemiştim harita açınca düzeliyor. Ayrıca tozdan olabilir termal macunu sürmek icin bilgisayarcıya gidince içini de temizletirim sağ ol.

3060'ın modeli nedir acaba? Yani hangi markayı kullanıyorsunuz.

Galax Galakuro modeli.

Koku olması sıcaklık artmadıktan sonra problem olur mu?

Geri
Yukarı