RTX 3060 Valorant düşük FPS

Oyunun optimizasyonu sıkıntılı. O işlemciyle en yüksekte 200-300 arası FPS alırsınız.

Oyun içi FPS'im yüksek ama oyun kasıyor. Benim sorunum hala düzelmedi. Sizin ondan dolayı olabilir. Riot Games iş başında.

Arkadaşlar merhaba. Ekran kartım 3060, işlemcim de R5 3600. RAM 16 GB (X2 8 GB). Oyun içinde 150-200 arası FPS alıyorum düşük ayarlarda. Yüksek ayarlarda da aynı şekilde FPS alıyorum. Sorun nedir sizce?

Ekran kartı driverim güncel.

Oyun işlemci oyunu. İşlemciniz de bir sıkıntı olabilir mi? Herhangi bir sorun çıkardı mı?

Valorant ve CS:GO gibi oyunlar ekran kartı yerine işlemciden beslenirler. İşlemcinin oyun içerisindeki kullanım değeri ve sıcaklığını paylaşabilir misin? Ayrıca oyunun grafiklerini düşürmek işlemciye daha fazla yük bindireceğinden dolayı işlemcinin iş yükü fazla olur ve bu da FPS düşmesine yol açabilir.
Aynen arkadaşın dediği gibi. Düşük ayarlardaki FPS düşüklüğünün nedeni işlemciden kaynaklanır. 150-200 FPS (görece) gayet iyi değerler. Ekran kartının performansını değerlendirebilmek için yüksek ayarlara alarak ölçüm yapmalısın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı