RTX 3060 Valorant'ta 90 derece oluyor

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Ekran kartı
RTX 3060
RTX 3060 Valorant'ta 90 derece oluyor Diğer oyunlarda böyle olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan ayarların ne durumda Msi Afterburner kurup bakar mısın? Belki yük altına girmediği için fanlar dönmüyor olabilir ya da bir ayarı bozduysan 0RPM de kalıyor olabilirler.
Dönüyor sanırsam. Fanları %50 olarak çalıştırıyorum.

Valorant işlemci tabanlı bir oyun değil mi özellikle 3060 seviyesinde bir ekran kartının o seviyeleri çıkması çok saçma.
Burda önemli olan yukardaki arkadaşın bahsettiği olan bir bak bakalım oyunda ekran kartı yüzde kaç kullanıyor kendini ?

Ya kasan boğuluyor, yeteri kadar havayla besleyemiyorsun, ya da fanlar hiç dönmüyor, devre dışı kalıyor. Eğer laptop kullanıyorsan da laptopun da hava kanallarını iyi beslediğine emin ol, fanlı yükselticilerden al.

Valorant işlemci tabanlı bir oyun değil mi özellikle 3060 seviyesinde bir ekran kartının o seviyeleri çıkması çok saçma.
Burda önemli olan yukardaki arkadaşın bahsettiği olan bir bak bakalım oyunda ekran kartı yüzde kaç kullanıyor kendini ?
%65 falan en fazla.
Ya kasan boğuluyor, yeteri kadar havayla besleyemiyorsun, ya da fanlar hiç dönmüyor, devre dışı kalıyor. Eğer laptop kullanıyorsan da laptopun da hava kanallarını iyi beslediğine emin ol, fanlı yükselticilerden al.
Nasıl besleyebilirim.

Kasanın birkaç açıdan fotosunu yollar mısın? Bir de havalandırma konusunda hangi konumda kaç fan ver ve ne tarafa dönük üflüyorlar. Belki termal konuda sıkıntı yaşıyorsundur kasada. Mining yapılan bir kartsa termal pad ve macunun da değişmesi iyi olacaktır.

%65 falan en fazla.

Nasıl besleyebilirim.
Benim kart kendini kullanmıyor bile 360 fps'e sabitlediğimden dolayı olabilir %20-%25 civarı maks.

Kullanımına göre bu kadar ısınmasına anlam veremedim kartımın yük altında 60-70 aralığını geçtiğini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı