RTX 3060 Valorant'ta 90 derece oluyor

Oyunla ya da driverla alakalı bir sorun olabilir. 3060 Valorant da tam güçte çalışmaması lazım. DDU ile driver silip baştan yüklemeyi deneyin bir de.

Oyun ekran kartını ne kadar kullanıyor? Ben de geçen gün Valorant'a girdiğimde işlemci ve ekran kartı normale göre çok yüksek kullanımda çalışıyordu ve Prime95 testinde 80 dereceyi zar zor gören işlemci oyunda 75'i görmüştü. Oyun ile alakalı bir sorun diyeceğim ama FurMark testinde bile 76 dereceyi görüyorsa Valorant'ta 90 derece imkansız bir değer. Bilgisayarınızda herhangi bir ağır oyun varsa onunla dener misiniz?
Dirt Rally 2.0 var. Denedim 75'in üstüne çıkmadı.

Ben pek anlamam da. Oynadığın oyun işlemci tabanlı. Yani işlemcin iyi soğutmadıysan ısısı içeri dağılıyor ve ekran kartı ve diğer birleşenler ısıtıyor olabilir. Bir de işlemci sıcaklığına bak oyundayken bakalım o ne alemde.

Yani işlemcin iyi soğutmadıysan ısısı içeri dağılıyor ve ekran kartı ve diğer birleşenler ısıtıyor olabilir.

Laptop için bu doğru. Ekran kartı ve işlemcinin soğutma borusu aynı olduğu için işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığını etkiler. Ama masaüstünde böyle bir şey olmaz.

RTX 3060 Valorant'ta 90 derece oluyor diğer oyunlarda böyle olmuyor.

Hangi işletim sistemi var sizde Windows 10 mu Windows 11 mi Valorant'ta bir sıkıntı var tam olarak çözemedim ama Windows 11 kullanıyorken RTX2060 da 30 FPS'leri görüyordum şimdi Windows 10'a döndüm kafam rahat.

Valorant gibi ekran kartının tam beslenemediği bir oyunda tam tersi 50 derece civarı olması gerekir. Furmark testinde en çok kaça çıkıyor bu kart?
76 derece.
Hangi işletim sistemi var sizde Windows 10 mu Windows 11 mi Valorant'ta bir sıkıntı var tam olarak çözemedim ama Windows 11 kullanıyorken RTX2060 da 30 FPS'leri görüyordum şimdi Windows 10'a döndüm kafam rahat.
W10.

Oyunla ya da driverla alakalı bir sorun olabilir. 3060 Valorant da tam güçte çalışmaması lazım. DDU ile driver silip baştan yüklemeyi deneyin bir de.
Hangi driveri yüklemeliyim? WHQL olan mı güncel olan mı?

Kartın modeli nedir? Tek fanlilardan olsa bile bu kadar ısınamaz valorant gibi bir oyunda. Bir de bağlantı yolu sıcaklığı olmasın o değerler?

Yeni konular

Geri
Yukarı