Çözüldü RTX 3060'dan RX 6700 XT'a geçildikten sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

madsea25

Decipat
Daha fazla  
RTX 3060 kullanıyorum, arkadaşımdan MSI Gaming X 6700 XT ile yükselteyim dedim. DDU ile driver silip yeni kartı taktım fakat sisteme güç verince görüntü gelmedi. Ekran kartı fanı ve RGB'si çalışıyor, genel olarak sistemde sıkıntı yok ama görüntü alamıyorum yardımcı olur musunuz? PSU 650W Cooler Master.

Dosya Ekleri

• C9DF20C3-702D-4741-89D6-1DAEF9A195CD.jpeg
    C9DF20C3-702D-4741-89D6-1DAEF9A195CD.jpeg
    136,3 KB · Görüntüleme: 1.774
HDMI/DP kablosunu anakarta takmış olmayasın?
Hayır hocam karta taktım.
Hiç görüntü gelmiyorsa sorun Driver'da değildir ya anakarttadır ya PSU'da ya da ekran kartında.
Anakartta olduğunu sanmıyorum 3060 ile gayet temiz görüntü veriyordu. Ekran kartını da arkadaşta test ettik çalışıyordu.

Ekran kartının yuvasının temiz olduğundan ve kartın tam oturduğundan emin olun, çıkarıp yeniden takmayı deneyin. Ayrıyeten güç kablolarının da aynı şekilde düzgün takılı olduğundan emin olun.

Anakartta olduğunu sanmıyorum 3060 ile gayet temiz görüntü veriyordu. Ekran kartını da arkadaşta test ettik çalışıyordu.

Hocam o zaman PSU'dan ya da PSU kablolarından. Gördüğüm kadarıyla 6700XT 16 pin. 3060 ise 8 pin.
Pin yerlerini değiştirerek tekrar dene. Ya da başka PSU ile dene.
Başka PSU ile olduysa PSU almadan önce pin çoğaltıcı al öyle dene.

RTX 3060 kullanıyorum, arkadaşımdan MSI Gaming X 6700 XT ile yükselteyim dedim. DDU ile driver silip yeni kartı taktım fakat sisteme güç verince görüntü gelmedi. Ekran kartı fanı ve RGB'si çalışıyor, genel olarak sistemde sıkıntı yok ama görüntü alamıyorum yardımcı olur musunuz? PSU 650W Cooler Master.
Psu beslemiyor olabilir mi?

PSU beslemiyor olabilir mi?

Sanmıyorum önerilen değer 650W zaten. PSU da daha 1 yıllık önceki kartla hiç sorun çıkartmadı.

BIOS sıfırlaması yaptın mı?

Hayır hocam.

Hocam o zaman PSU'dan ya da PSU kablolarından. Gördüğüm kadarıyla 6700XT 16 pin. 3060 ise 8 pin.
Pin yerlerini değiştirerek tekrar dene. Ya da başka PSU ile dene.
Başka PSU ile olduysa PSU almadan önce pin çoğaltıcı al öyle dene.

Pin yerleri değiştirdim olmadı, başka PSU yok hocam elimde. RAM'leri tak çıkar diye okumuştum bir yerde onu deneyeceğim bakalım.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı