RTX 3060'lı laptopa 240Hz monitör bağlamak

2 yıldır Abra Monster A5 13.4 modelini kullanıyorum ilk elime aldığımda mousepad kalitesini bende beğenmemiştim ama ekran kalitesi 10/7 rahatlıkla alır ayrıca yük altında 81'i geçtiğini daha görmedim arkadaşlar hangi modelleri kullanmışlarda soğutması berbatmış merakettim.

Soğutması berbat değil benim kullandığım modelin fakat şöyle bir durum var ki fan seslerinden bilgisayarın kendi soğutmasının ne kadar zayıf olduğunu anlıyoruz en ufak yükte bile fanlar inanılmaz hızlı ve gürültülü çalışıyor.
2 yıldır Abra Monster A5 13.4 modelini kullanıyorum ilk elime aldığımda mousepad kalitesini bende beğenmemiştim ama ekran kalitesi 10/7 rahatlıkla alır ayrıca yük altında 81'i geçtiğini daha görmedim arkadaşlar hangi modelleri kullanmışlarda soğutması berbatmış merakettim.

Soğutması berbat değil benim kullandığım modelin fakat şöyle bir durum var ki fan seslerinden bilgisayarın kendi soğutmasının ne kadar zayıf olduğunu anlıyoruz en ufak yükte bile fanlar inanılmaz hızlı ve gürültülü çalışıyor.

Hocam ben aslında senin yorumun için söylememiştim soğutma anlamında başarılı ama fanların aşırı yük altında çok sesli çalışmasına katılıyorum sonuçta hiçbir firma babamızın değil.😊

Genelde dikkat edilmiyor ama sonradan çok üzebilir, aldığınız laptop modelinin HDMI ve DP port versiyonlarına dikkat edin. Eğer eski versiyonlar veya eksik port varsa monitöre bağlamak hayal kırıklığı yaratabilir. Bunun dışında genelde gözden kaçan bir detay, Laptop Optimus "teknolojisi"ni kullanıyor ise büyük hayal kırıklığı yaratması kuvvetle muhtemel. Özellikle kısıtlanmayı sevmiyorsanız. Optimus ile (eğer istisnai modeller yoksa) hiçbir sistemde monitörünüz desteklese bile G-Sync veya FreeSync açamıyorsunuz. NVIDIA denetim masası aşırı kısıtlanmış seçenekler sunuyor. Optimus "teknolojisi"ni araştırıp ona göre laptop modeline karar verin derim. Gerçekten "BIR ÇOK AÇIDAN" "BÜYÜK" hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Genelde dikkat edilmiyor ama sonradan çok üzebilir, aldığınız laptop modelinin HDMI ve DP port versiyonlarına dikkat edin. Eğer eski versiyonlar veya eksik port varsa monitöre bağlamak hayal kırıklığı yaratabilir. Bunun dışında genelde gözden kaçan bir detay, laptop optimus "teknolojisi"ni kullanıyor ise büyük hayal kırıklığı yaratması kuvvetle muhtemel. Özellikle kısıtlanmayı sevmiyorsanız. Optimus ile (eğer istisnai modeller yoksa) hiçbir sistemde monitörünüz desteklese bile G-Sync veya FreeSync açamıyorsunuz. NVIDIA Denetim Masası aşırı kısıtlanmış seçenekler sunuyor. Optimus "teknolojisi"ni araştırıp ona göre laptop modeline karar verin derim. Gerçekten "bır çok açıdan" "büyük" hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Önerebileceğin bir laptop var mı bu şekilde kullanabileceğim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı