RTX 3060'lı laptopta FIFA 23 kasıyor

Orhan00

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıktan da gördüğünüz gibi yeni laptopumda FIFA 23'ü akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Sürekli takılmalar oluyor. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım.
İşlemci: i7 12700H.
RAM: 2x8 = 16 GB.
Ekran kartı: RTX 3060 140W.
Model: Acer Nitro 5
İşin garibi arkadaşım daha düşük özelliklerde benden çok daha akıcı ve takılmadan oynuyor. Onun i5 ve RTX 3050 Ti.
Bende neden böyle oluyor yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba. Başlıktan da gördüğünüz gibi yeni laptopumda FIFA 23'ü akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Sürekli takılmalar oluyor. Çok büyük hayal kırıklığına uğradım.
İşin garibi arkadaşım daha düşük özelliklerde benden çok daha akıcı ve takılmadan oynuyor. Onun i5 ve RTX 3050 Ti.

Şarj cihazı takılı değildir. Cihaz performans modunda değildir ya da ekran kartı sürücün güncel değildir. Bunları kontrol et.

Evet hocam hem pil kısmından en iyi performansta hem de nitrosense kısmından performans modunda açıyorum.Ayrıca mux swicth de açık.Sürücüler de en güncel sürümde.Sadece fifada bu sorunu yaşıyorum evet ama genel anlamda tüm oyunlarda almam gerekenden daha düşük fps alıyorum.

Ayrıca şarjda oyna performans modunu yap arkadaşların dediği gibi son olarak Nitro sense üzerinden sıcaklık değerlerini ve güç planı kısmını atabilir misin bakayım nasıl.

Şarjda oyna demişsiniz de bu o kadar lanet bir laptop ki şarjdan çıkarmak mümkün değil zaten.Laptop tam kapalıyken bile şarjı 1 2 günde %30-40 azalıyor.

Sadece FIFA 23 de oluyorsa dert edilecek bir durum değil . Çünkü FIFA 23 stabil bir oyun değil . Ama diğer oyunlarda oluyorsa değerlere bakmak lazım .

Geri
Yukarı