Çözüldü RTX 3060'lı sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11

srknbrbr

Picopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GBX2 RİPJAWS S5 DDR5 5600MHz CL36
SSD veya HDD modeli
KIOXIA EXCERİA PLUS G3 1TB NVMe GEN4 M.2 SATA SS
Ekran kartı
MSI GEFORCE RTX 3060 12 GB 198 BİT
Anakart
asrock a620m DDR5
İşlemci
AMD RYZEN 5 7500F 38MB
-Sistem 4 günlük ama oyun oynayamıyoruz:( 2 dk 3 dk sonra atıyor bazen mavi ekran bazen direk kapatıyor.
-AMD Ryzen 5 7500F 38MB.
-ASRock A620M DDR5.
-GeForce RTX 3060 12 GB 198 bit.
-Power Boost Deep 2x120mm 240 ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi.
-600wat
-Kioxia Exceria Plus G3 1TB NVMe gen4 M.2 SATA SSD r 5000MB/S W:3900NB/S
- G.Skill 16GBX2 Ripjaws S5 DDR5 5600MHz CL36
-Windows 11 Pro kurulu.
-İnternetten gördüğüm kadarıyla DM dosyalarınıda buraya atıyorum.
PUBG oynarken atıyor diğer oyunlarda atıyor genelde arkasında mavi ekran hatası alıyorum.
Dün tam oyun açıldı PUBG FPS 4 de düştü pat gitti önceden sadece çökme hatası alıyordum şimdi mavi ekran.
-Eşim ben işte iken masaüstünde dolanırken resim bakarken mavi ekran geldiğini söyledi zaten rapolarda saatı var 3 gibi gündüz.
-Yani diceğim şu ki dünyanın parasını verdik aldım oyun oynayamıyoruz tekrar Windows mu atmak gerek raporlarda gördüğüm kadarıyla Windows'la.
Alakalı gibi.
-Toplamda 5 hata gözüküyor bazıları aynı ben hepsini atayım dedim uzman arkadaşlar bana bir el atsa kafayı yemek üzereyim.

DM

bana yardım edecek biri varmı.

DM YENİ

minidump yeni güncel

Dosya Ekleri

• 01.jpeg
    01.jpeg
    241,9 KB · Görüntüleme: 66
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.32.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.32.jpeg
    322,3 KB · Görüntüleme: 67
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31.jpeg
    293,6 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (2).jpeg
    357,4 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.31 (1).jpeg
    330 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.30.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.36.30.jpeg
    326 KB · Görüntüleme: 39
  • WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.21.44.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-25 at 13.21.44.jpeg
    449 KB · Görüntüleme: 41
  • 05.jpeg
    05.jpeg
    241,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 04.jpeg
    04.jpeg
    241,7 KB · Görüntüleme: 41
  • 03.jpeg
    03.jpeg
    237,5 KB · Görüntüleme: 40
  • 02.jpeg
    02.jpeg
    231,4 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Aynen sıfırdan kurucam,ama şu hataları bi öğrenmem gerek md bi incelense,
Peki oyunları silmeden tekrar oyanayanilirmiyim sonuç sistem tarafında değil dosyalar d de yoksa sıfırdanmı kurucağım.
Ssd 2ye bölünmüş şuan 200gb sisteme ayrılmış.

Bende onu sorucaktım direk flaşa atmayacağım rufusla isoyu flaşa yazdıracağım sonra usb takıp biostan flaş kısmından seçip kurulum başlatacağım,
Bitane internetsiz kurulum var bitanede cm ekranına pass bi kod yazıp internetsiz kurulum var hamgisini önerirsiniz?
Direk windows 11 pro yu kurarım.

Ram dan şüpelendim acaba değişime gönderdiğim ram tekrar gerimi gönderdiler dedim ama ramlarda sıkıntı çıkmadı.
Sadece kafama takılan
Anakartım 6400mhz destekliyor
Bende ramları tam kapasite açtım xmp ile 5600mhz şuan onla alakası olqcağını sanmıyorum.
Ramlar 5600mhz zaten
Bios ekranınıda paylaştım
Rufusla flasha ıso'yu indirip yapın kurulumu.En sağlıklısı o.
Oyunlarınız kalabilir flashta fakat dosylar bozulurmu emin değilim.Sırf oyunlar silincek diye riske girmeye gerek yoktur.Temiz bir kurulum yapalım hocam.
Attığım linkten ISO dosyasını indirin, etkinleştirmeyi sonrada yaparsınız,çokta önemli değil.
Bunun gibi keyler satılıyor,bunlardan birini yazıp etkinleştirebilirsiniz Windows'u.

Akşam üzeri sistem başına geçtiğimde minidump dosyasına bakıp bilgi veririm.
Çok teşekkürler bekleyeceğim haberinizi.
Dediğim gibi ram testi herşey yaptım pc de arızalı bir parça yok,Önceki sorunum ram dan idi değiştik kurtardık şuan ram sorunu yok.artık

En son aldığım hatalar,güncel md dosyaları.

Hocam bakabildinizmi?

Son düzenleme:
Şu an inceliyorum.
-Teşekkürler hocam şu dertten beni bi kurtarın.
-Hocam bi kaç sorum daha olucak format için hazırlanıyorum ama bu akşam atmıcam tamamen öğrendikten sonra sonra fotoğraftaki gibi rufusta bu tiklar olmalımı yoksa hiç biri tık olmasınmı?
Video kafamı karıştırdı,
-bir diğer sorumda memtesle test yaparken flaşa uygulamayı yazdırmıştım memtesi biçimlendirdim ama çift gözüküyodu yine disk yönetiminde yanşılıkla ikisinide sildim şimdi hiç gözükmüyor flaş takınıca bunu nasıl düzelteceğim flaşı?

Dosya Ekleri

• IMG_2088.jpeg
    IMG_2088.jpeg
    152,2 KB · Görüntüleme: 4
-Teşekkürler hocam şu dertten beni bir kurtarın.
-Hocam birkaç sorum daha olacak format için hazırlanıyorum ama bu akşam atmayacağım tamamen öğrendikten sonra sonra fotoğraftaki gibi Rufus'ta bu tiklar olmalımı yoksa hiçbiri tık olmasın mı?
Video kafamı karıştırdı,
-Bir diğer sorumda memtesle test yaparken flaşa uygulamayı yazdırmıştım memtesi biçimlendirdim ama çift gözüküyordu yine disk yönetiminde yanşılıkla ikisini de sildim şimdi hiç gözükmüyor flash takınıca bunu nasıl düzelteceğim flaşı?

Buna sonra bakalım, mavi ekran sorunundan sonra.

NVIDIA sürücüsü, Lan sürücüsü, Wi-Fi adaptörü var sanırım onun sürücüsü, Epic Games, AVG anti virüs, BlueStacks, MSI Afterburner, gibi birçok şey sorun çıkarmış.

Tek tek kaldırıp ve sürücü güncelleyip durumu kurtarmak zor, en güzeli temiz bir Windows kurulumu yapıp, mavi ekran verirse tekrar incelemek olur.

RAM'lerle alakalı bir sorun görünmüyor.

Şimdi tek seçenek format dimi?
-Temiz bir ekran kartı sürücü kurmak
-avg nin sorun yaptığını anlamıştım silmiştim baya oldu o program
-cocuk için oyun emulatörü yüklemiştim doğru diyorsunuz oynarken oyundan atıyor ve mavi ekran veriyordu,ozaman birdaha onunda yüklemeyeceğim?
-lan sürücüsü ne oluyor tam olarak?
-kablo kullanamadığım için mesafe uzun tplink usb alıcısı kullanıyorum?onun driverimi çalışmıyor?
-msı kullanamıcakmıyım mesela?
Yani bunların hepsini güncellerimi yüklemem gerek formattan sonra.

Hocam size helal olsun hepsini tek tek bulduğunuz kullanığım program ve uygulamaları özellikle wifi alıcısını bulmanız☺️
Şimdiki adımlarım ne olacak formatmı?

NVIDIA sürücüsü, Lan sürücüsü, Wi-Fi adaptörü var sanırım onun sürücüsü, Epic Games, AVG anti virüs, BlueStacks, MSI Afterburner, gibi birçok şey sorun çıkarmış.

Tek tek kaldırıp ve sürücü güncelleyip durumu kurtarmak zor, en güzeli temiz bir Windows kurulumu yapıp, mavi ekran verirse tekrar incelemek olur.

RAM'lerle alakalı bir sorun görünmüyor.
Bir de hocam yukarda bahsettiğim rufusla ıso kurarken onada bir bakarmısınız ısoyu hazırlayacağım,
Tabi flaşı sildim yanlışıkla gözükmüyor bilgisayarımda.
Geçenlerde memtens yüklemiştim flaşa çift bölge gözüktü formatladım ama yine çift oldu disk yönetiminden ikisinide sildim öyle gitti napmalıyım?

Son düzenleme:
Formatı orijinal olmayan bir Windows kullandığınız için şiddetle tavsiye ediyorum, yoksa tek tek işlem yapıp sistem düzgün çalıştırılabilir.

Programlar birçok nedenden hata vermiş olabilir, kullanabilirsiniz ama önce sistem sürücülerini ve Windows'u stabil hale getirmek gerekiyor, bunun yoluda güncel donanım sürücüleri ve güncel Windows ile sağlanır.

Formatı orijinal olmayan bir Windows kullandığınız için şiddetle tavsiye ediyorum, yoksa tek tek işlem yapıp sistem düzgün çalıştırılabilir.

Programlar birçok nedenden hata vermiş olabilir, kullanabilirsiniz ama önce sistem sürücülerini ve Windows'u stabil hale getirmek gerekiyor, bunun yoluda güncel donanım sürücüleri ve güncel Windows ile sağlanır.
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için aynen öyle yapacağım temiz bir kurulum orjinal güncellemeleri yapacağım sürücüleri tek tek kurucağım bakalım ondan sonra ne olacak.
Yine burdan ulaşabilirim size dimi?
Diğer türlü konuşma şanşımız varmıdır sizden bilgi almak istiyorum nasıl yaparız.?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı