RTX 3060'lı sistem önerisi

Hocam eğer ileride ne olacağından benim gibi %100 emin değilseniz bu topa girmenizi tavsiye etmem. Bence AMD ekran kartı ile işlemci alın. Kafanız daha rahat olur ileride.

İleride ne olacağı belli değil hocam, az önce dediğiniz gibi bugün X karta çerez gelen oyunlar oynarım ama yarın bir gün daha farklı şeyler oynamak isterim.

Ben de 3060 12 GB kullanıyorum ama %90 iş için. 3000 serisi 1-2 sene önce satın almak için iyiydi de günümüzde güç tüketimi ve DLSS 3.0 desteği olmaması çok göze çarpıyor.

Bugün bu kartları satsak ederini biliyorsun, başkaları da bugün bile gidip 10-12K falan verip alıyor mağazalardan. İlginç bir durum.

İnceleme yazınızı da okudum az önce, benim tek amacım bilgisayarda oyun oynamak olacak, o yüzden AMD bir karta yönelmek daha iyi olacak sanırım.

Hocam çoğu şeyi @kino hocam söylemiş. Ben de tavsiye olarak şunları eklemek istiyorum. Öncelikle o PSU kötü ve o kadar wat değerine ihtiyacınız yok. İkinci olarak 3060 yerine AMD bir ekran kartı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Anakart ve SSD kısmına gelirsek ben 970 EVO Plus kullanıyorum ve gereğinden oldukça fazla kaçıyor. sadece oyun oynayacaksanız kioxa marka bir ssd tercih ederseniz fazlasıyla yeter. Ayrıca gene kino hocamın dediği gibi o anakarta o SSD olmaz.
Hocam anakart ve ssd olarak ne önerirsiniz ve kasanın başka sıkıntılı bir yönü varmı

Rampage kasa alınmaz (kendım kullanıyorum pısmanım) ve 3060'ta markaya baglı bütçe?
Kasa ne önerirsiniz 3kya kadar çıkabilirim

Bütçene bağlı.
Genel olarak 25kya kadar çıkabilirim

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistem toplayacağım çok bilgim yok eksik veya bir öneriniz varsa söyler misiniz?

Kasa: Rampage amaze 700W 80 Plus Bronze.
Ekran kartı: RTX 3060.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: B450M K
RAM: Kingston 16 GB (2x8) 3200 MHz.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro.
bütçen yetiyorsa kaçırma.

Geri
Yukarı