RTX 3060TI ve Ryzen 7 3700X sıvı metale uyumlu mu?

Araştıracağım ilk kez duyuyorum çok sağ olun ancak termal macunu değiştirmem de lazım 3 yıl oldu.

Yukarıda attığım macun piyasada en baba macunlardan biri. Sen yine de kaliteli bir macun için konu aç kafana yatanı al onunla yenile.

Yukarıda attığım macun piyasada en baba macunlardan biri. Sen yine de kaliteli bir macun için konu aç kafana yatanı al onunla yenile.
Termal macun için bir sürü konu açılmıştır açılanlardan bulurum çok teşekkür ederim. Kısa da bir soru sorayım termal macun 2gram benim bildiğim 1 gram oluyor sanırım tek kullanımlık değil mi 2 gr?

Kasa dar olabilir mi? Kasanın yan tarafındaki camı çıkarıp bir de o şekilde çalıştırıp deneyin. Benim kasa dar olduğu için benim ekran kartım da çok ısınıyordu. 84 dereceyi rahat görüyordu. Yan camı çıkardıktan sonra şuan 64 dereceyi geçmiyor. Geniş büyük bir kasa siparişi vereceğim.

Termal macun için bir sürü konu açılmıştır açılanlardan bulurum çok teşekkür ederim. Kısa da bir soru sorayım termal macun 2gram benim bildiğim 1 gram oluyor sanırım tek kullanımlık değil mi 2 gr?

Vallaha şu ana kadar 1 gram denileni 3 kere de kullandım, 8 gram olanı 14-15 kere de kullandım ne kaar macun sıktığına bağlı kullanım miktarı.

Kasa dar olabilir mi? Kasanın yan tarafındaki camı çıkarıp bir de o şekilde çalıştırıp deneyin. Benim kasa dar olduğu için benim ekran kartım da çok ısınıyordu. 84 dereceyi rahat görüyordu. Yan camı çıkardıktan sonra şu an 64 dereceyi geçmiyor. Geniş büyük bir kasa siparişi vereceğim.

Kullanılan kasa zaten dar ve hava akışı pek de iyi olmayan bir model.

Kasa dar olabilir mi? Kasanın yan tarafındaki camı çıkarıp bir de o şekilde çalıştırıp deneyin. Benim kasa dar olduğu için benim ekran kartım da çok ısınıyordu. 84 dereceyi rahat görüyordu. Yan camı çıkardıktan sonra şuan 64 dereceyi geçmiyor. Geniş büyük bir kasa siparişi vereceğim.
dar hocam valla

Şöyle atayım size başka bir konudada sıcaklık anormal görülüyor bende araştırmıştım camı açayımmı diye ama kötü etkileyeceğini söyleyen konular var
20240525_233336.jpg

O öndeki en alttaki fan zaten tepsinin altına hdd ile psu nun olduğu yere üflüyor

Dar hocam vallahi.

Şöyle atayım size başka bir konuda da sıcaklık anormal görülüyor bende araştırmıştım camı açayim mi diye ama kötü etkileyeceğini söyleyen konular var Eki Görüntüle 2204780

O öndeki en alttaki fan zaten tepsinin altına HDD ile PSU'nun olduğu yere üflüyor.

Bu şekilde camı açman daha faydalı olur.

Sıvı soğutmadan içeri ılık bir hava girecektir doğal olarak ekran kartının ısısı da artacaktır. Aç dene sıcaklıklara bak. Yeterli geliyorsa sana macunları değişir UV falan yapmadan da kullanırsın.

Ki üstten içeri hava almanda hiçbir şeye fayda etmiyor desek yalan olmaz. Dışarı atacak şekilde tak. Isınan hava yukarı çıkar mantığıyla daha iyi sıcaklıklar alabilirsin.

Bu şekilde camı açman daha faydalı olur.

Sıvı soğutmadan içeri ılık bir hava girecektir doğal olarak ekran kartının ısısı da artacaktır. Aç dene sıcaklıklara bak. Yeterli geliyorsa sana macunları değişir UV falan yapmadan da kullanırsın.

Ki üstten içeri hava almanda hiçbir şeye fayda etmiyor desek yalan olmaz. Dışarı atacak şekilde tak. Isınan hava yukarı çıkar mantığıyla daha iyi sıcaklıklar alabilirsin.
anaa çok mantıklıda genel fan kuranlar öyle yapıyor ya ordan yaptım bende

anaa çok mantıklıda genel fan kuranlar öyle yapıyor ya ordan yaptım bende
Daha doğrusu zaten inventusdan aldım bu şekilde kuruldu

Anaa çok mantıklıda genel fan kuranlar öyle yapıyor ya oradan yaptım bende.

Bu tip kasalarda genelde önden hava alınır üst ve arkadan atılır, kullanılan soğutucu büyük bir kule soğutucu ise üstten intake alınabilir.

Ama senin şeklinde verimsizlik abidesi, gelen serin hava arkaya itilerek uzaklaştırılıyor.

Ayrıca kasanın stok fanlarını soğutucunun boş olan kısmına havayı içeri atacak şekilde takmanda faydalı olacaktır. Pull&push konfigürasyonu ile üç dört derece olsa da sıcaklık düşüşleri yakalabilirsin işlemci bazında. Belki ekran kartına da faydası çıkar kesin bir şey demiyeyim.

Bu tip kasalarda genelde önden hava alınır üst ve arkadan atılır, kullanılan soğutucu büyük bir kule soğutucu ise üstten intake alınabilir.

Ama senin şeklinde verimsizlik abidesi, gelen serin hava arkaya itilerek uzaklaştırılıyor.

Ayrıca kasanın stok fanlarını soğutucunun boş olan kısmına havayı içeri atacak şekilde takmanda faydalı olacaktır. Pull&push konfigürasyonu ile üç dört derece olsa da sıcaklık düşüşleri yakalabilirsin işlemci bazında. Belki ekran kartına da faydası çıkar kesin bir şey demiyeyim.
Hocam tam anlamadım ama birazdan üstteki fanları havayı atacak şekilde yönlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı