RTX 3070 düşük FPS

Jedi fallen order oyununda ekran kartı kullanımını çok düşük fakat ilk başta attığın görselde kullanım gayet normal. Gördüğüm kadarıyla bir problem var. Olabilme ihtimali olduğunu varsayarak söylüyorum bence farklı bir PSU takıp o şekilde dene sorunun PSU'dan dolayı olabilir mutlaka denemelisin.
Bu gün nfs paybackte denedim ve aynı şekilde inanılmaz düşük fps ve gpu yükü görüyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rastgele bulduğum bir testte ise değerler tamamen farklı.
Başlığı açalı çok olduğu için hatırlamıyorum fakat cyberpunktada aynı şekilde millet %99 gpu load görürken ben 50 lerde geziyordum. psu ise yeni bir psu watt ve amper değerleri nvidianın söylediğine göre yeterli.
Test edemeden çok bilinmez ama düşen biraz fazla ama, biraz yükseltebilirsin. Özellikle bu adımlarda işine çok yarar senin. fps, daha stabil bir fps için şu adımları uygularsan olabilir:

1- Görev yöneticisini açın. Görev yöneticisinde yoğun güç kullanan uygulamalar şu şekilde belirtilir:
1.PNG

Orada çok yüksek yazıyorsa, ve sizin kullanmadığınız bir uygulama-yazılım ise (Virüs programları ve ekran kartı driverları, MSI afterburner gibi yazılımlar hariç) hepsini kapatın. Daha yüksek bir performans almanızı sağlayacaktır.

2- Görev çubuğunda gizli simgeler çubuğu olacaktır. Ona tıklayarak açın.
2.PNG

Açtıktan sonra, kullanmadığınız bir sürü uygulama (Ekran kartı driverları vb. hariç) hepsini kapatın.
Oyununuza daha fazla güç vermenizi sağlayacaktır. Ben GTA 5'te ağaçlık alanlara girdiğimde ultra
ayarlarda daha düşük performans alabiliyordum, fps 25'e kadar düşebiliyordu, şimdi ise 40-50'de
geziniyor.

3- Eğer her oyuncu gibi Discord'unuz varsa, ve oyun oynarken kapatmaya kıyamıyorsanız yoğun güç kullanmasını verdiğim adımlardaki gibi engelleyin.

İlk olarak ayarlar sekmesine girin. İsiminizin yanındaki, sağırlaştırma ve mikrofonu susturma işaretinin yanındaki çark işareti.
3.PNG

Ayarlarda bu tarz sekmeler bulunmakta. Buradan görünüm ayarlarına gelin.
4.PNG

O sekmeye girip aşağı indiğinizde DONANIM İVMESİ adında bir ayar çıkacaktır, normalde
açık olur, onu kapatın, yüksek bir performans olası.
5.PNG

20 veya 30 fps arası bir yükselme görebilirsiniz, artık o internetteki testler gibi kaliteli fps alabilirsiniz efenim. Eğer sıkıntı olursa Discord'umu ekle. 𝒵𝑒𝓇𝑜#9633
Acaba ekran kartı silent modda mı çalışıyo dicem de bu kadar fark etmez heralde, performansa alıp deneyin isterseniz. Cidden merak ediyorum sizin sorunun sebebini
Kartı asusun kendi yazılımından overclockladım öyle deniyorum fakat bir şey değişmiyor.
Biostan falan yapabileceğim bir ayar var ise bilmiyorum lütfen yardımcı olun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 49
İzlediğiniz testlerdeki işlemciler muhtemelen yeni işlemciler üstteki videoda olduğu gibi. Normalde 2K da oynadığınız için sorun olmayacağını düşünüyordum fakat bunca zamandır sorunu çözememişsiniz işlemci yetmiyor olabilir mi?

İzlediğiniz testlerdeki işlemciler muhtemelen yeni işlemciler üstteki videoda olduğu gibi. Normalde 2K da oynadığınız için sorun olmayacağını düşünüyordum fakat bunca zamandır sorunu çözememişsiniz işlemci yetmiyor olabilir mi?
Attığım linketki işlemciyi kullanıyorum. ryzen5 3600x

Farklı bir PSU'yla denemeni tekrar üstüne basarak tavsiye ediyorum. Yeni aldığın ürün sorunu olmadığı anlamına gelmez.

Bu gün nfs paybackte denedim ve aynı şekilde inanılmaz düşük fps ve gpu yükü görüyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rastgele bulduğum bir testte ise değerler tamamen farklı.
Başlığı açalı çok olduğu için hatırlamıyorum fakat cyberpunktada aynı şekilde millet %99 gpu load görürken ben 50 lerde geziyordum. psu ise yeni bir psu watt ve amper değerleri nvidianın söylediğine göre yeterli.

Kartı asusun kendi yazılımından overclockladım öyle deniyorum fakat bir şey değişmiyor.
Biostan falan yapabileceğim bir ayar var ise bilmiyorum lütfen yardımcı olun.
çözdünüzmü acaba?

çözdünüzmü acaba?
Maalesef aynı durum. Martta büyük bir driver güncellemesi geleceğin söyleniyor onu bekliyorum.
Tek kanal 16 GB kullanımı bu düşüklüğe sebep oluyor olabilir mi ?
Mümkün. Performansı çok etkileyeceğini düşünmemiştim. Etkiliyorsa bir yükseltmeye gidebilirim şu an uygun bütçem var. Ne kadar bir ihtimal tek kanal kullanımının bu sıkıntıya yol açması.

Maalesef aynı durum. Mart'ta büyük bir driver güncellemesi geleceğin söyleniyor onu bekliyorum.

Mümkün. Performansı çok etkileyeceğini düşünmemiştim. Etkiliyorsa bir yükseltmeye gidebilirim şu an uygun bütçem var. Ne kadar bir ihtimal tek kanal kullanımının bu sıkıntıya yol açması.

Çift kanal yaptığında ne kadar fark ettiğini kendin çok iyi anlayacaksın. Özellikle AMD Ryzen işlemcilerde çift kanal RAM çok fark ediyor.

Geri
Yukarı