RTX 3070 ekran kartı kullanım değerleri

Makaleler
2
Yer
İstanbul Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

RTX 3080 alıp iade ettikten sonrasında MSI RTX 3070 Ventus aldım.
Ancak GTA V oynarken fark ettim ki %14 güç kullanıyor ve FPS 60'ın bile altına düşüyor.
İki monitörüm var biri 144 Hz diğer 240 Hz G-Sync kullanmasa 60'ın altında gözlerimi yırtacak.
Neden yüksek FPS'lerde kullanamadığımı bilmiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.
Yayın yaparken özellikle LoL gibi bir oyun bile kasma yapabiliyor. Bu seviye kartlar ile olmaması lazım diye düşünüyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:
  • MSI X570 GAMING Edge.
  • Ryzen 7 3700X.
  • G.Skill tridentz 2x8 3600 MHz.
  • Cooler Master Masterliquid ML 240.
  • MSI RTX 3070 Ventus.
  • Samsung 960 Evo 250 GB SSD.
  • Seagate 2 TB HDD.
  • Aerocool xpredator 750M PSU.

Hocam nedenini bilmiyorum ama kara bahtınıza üzüldüm. Ben de 3070'li bir PC aldım geldiği zaman sizin durumunuzu yaşamaktan korkuyorum çünkü 1080P'de kullanacağım.

MSI Afterburner oyun içi değerleri paylaşın, oyunun ayarları da paylaşın.
Sonra DDU ile sürücüyü kaldırın ve günceli kurun.

Alienware 24.5" AW2518HF 240Hz 1ms bir monitöre sahibim. İkinci monitörüm de ASUS 24 inç 144 Hz.

Tüm ayarlar en yüksek seviyede ve tüm sürücüler çıktığı gibi güncelleniyor. Her bileşen için.
Hocam sürücüleri bir program aracılığı ile kurmayın. Öyle yaptıysanız DDU ile kaldırıp tekrar kurun. Bir de işlemci ve ekran kartı değerlerini bizimle paylaşırsanız daha yapıcı yorumda bulunabiliriz.

RTX 3000 serisi genel olarak 2K ve 4K ayarlarda oynatıyor.
1080P için güçlü kartlar olduğundan çok daha güçlü işlemciler gerekiyor. DSR 2X ve 4X açarak 2K ve 4K ayarlarda oynayabilirsiniz. Ama bilinki cam gibi olmayacak görüntü.
Ayrıca 3080 çok kötü performans vermiyordu 1080P oynadığın için kartın verdiği FPS değerlerine işlemci yetişemiyor ve darboğaz yaşanıyordu.

RTX 3000 serisi genel olarak 2K ve 4K ayarlarda oynatıyor.
1080P için güçlü kartlar olduğundan çok daha güçlü işlemciler gerekiyor. DSR 2X ve 4X açarak 2K ve 4K ayarlarda oynayabilirsiniz. Ama bilinki cam gibi olmayacak görüntü.
Ayrıca 3080 çok kötü performans vermiyordu 1080P oynadığın için kartın verdiği FPS değerlerine işlemci yetişemiyor ve darboğaz yaşanıyordu.

Bunu da iade edip 2080 Super alacağım sanırım.

İade etme. Monitörü değiştir.
Dediğimi yaptınız mı hocam?

Hocam şu an çalışıyorum yapamam. İş sonrası deneyeceğim.
Monitörü değiştirme şansım da yok. Yayın yaparken de sorun çıkacak sonrası için.
Gidip yeniden 3.500 lira veremem :D.

Bunu da iade edip 2080 Super alacağım sanırım.

İade etmeyin, 2080 Ti'dan daha performanslı bir kart varken bunu daha düşük bir model ile değiştirmeyin saçma olur. DSR ile sanal çözünürlük ile çözün. Monitörlerinizi değiştirirseniz eğer zaten sorun çözülecek. Eğer değiştiremem derseniz NVIDIA Denetim Masası 3D ayarların yönetiminden DSR 2X ve 4X açın ve oyunlarda çözünürlüğü 2K ve 4K olarak kullanın.
Elinizdeki 240Hz monitörü satın üzerine para koyun ve 2K 165Hz gibi bir değer sunan monitör alın veya.

Geri
Yukarı