RTX 3070 Gigabyte Vision'ın yanına sistem toplama

Bütçe
Ekran kartı hariç 6000 TL
İmzada yazıyor gerçi ama yine de yazayım ben. Fiyat olarak hesaplayıp moralimi bozmak istemedim doğrusu. Maaş aldıkça parçalara yatırıyorum :)

1. Kasa - Corsair iCUE 4000x RGB (4000d ya da 275R olabilir bütçeye göre)
  2. Anakart - MSI B550-A Pro (En iyisi MSİ mortar titanium ama tüm dünyada bulamadım. Ondan sonra en iyisi Vision D o da çok pahalı) Bu beyaz değil ama en azından siyah/beyaz uyumu var kontrast oluşturuyor kasada ve genelde VRM vs çok sağlam bir anakart.
  3. Soğutucu - Arctic Freezer 34 Duo beyaz. (Duo olmayan model de olur)
    Alternatif: Xigmatek Aurora Arctic 240
    Alternatif 2: Deepcool gammaxx beyaz
    Alternatif 3: Hyper 212 Beyaz
  4. RAM - Corsair Vengeance RGB Pro Beyaz 3200/16 2x8
    (aslında 4 stick olacaksa 2si siyah olabilir)
    Alternatif: Vengeance LPX (RGB gerekmiyorsa)
  5. PSU - Corsair CX750F RGB (ihtiyaca göre 550/650/750)
    (bazı kasalarda gözükmüyor ama olsun beyaz olsun gönlüm rahat etsin)
  6. SSD - anakartın heatspreader olan yere takıalcaksa mühim değil ama olmayan slota takılacaksa Kingston ya da WD Black beyaz yapışkanlı.
  7. Fanlar - Arctic (Bionix) P12 PWM Beyaz - ekonomik iyi fanlar.
RGB olmayan versiyonu yapılabilir daha ucuza gelir biraz. Veya sonradan DIY kenarlara RGB şerit takılabilir.

Dediğiniz gibi işlemci 2600 civarına düşmüştü, bir daha olur mu bilmiyorum ama fiyatlar 3000 liranın üstüne (dolar aşırı artmazsa) çıkmayacaktır, ucuz alacağım diye daha pahalıya almazsınız.

Aslında kaliteli bir bellek alıp overclock edebilirsiniz, attıklarımın OC performansı iyi diye biliyorum ama OC delisi olmadığım için tam cevap veremeyeceğim. GEIL 3600MHz CL18 vardı ama GEIL çipleri kaliteli değil sanırım.

Ranker kasalar ortalama, çöp ürünlerini görmedim ama kalite olarak çok iyi değiller maalesef, sanırım fanları bir tık sesli çalışıyordu onun dışında bir şikayet göremedim.

Açıkçası benim gibi beyaz delisi değilseniz değmez gibi, ben sadece böyle bir ürün olduğunu da belirttim, kabloları vs. beyaz diye yoksa RGB diye değil 😀 Gold daha iyi tabii ki, size kalmış hangisini alacağınız. Bütçeniz yeterse XPG Battlecruiser + Core Reactor de alabilirsiniz bu arada.

Dediğim gibi, Wi-Fi gerekli değilse arada deli fark yok, zaten 5600X deli OC performansına sahip değil aradaki küçük farklar etkili olmuyor., ben ROG seçerdim.

Bunu ben de yapmayı düşünüyorum, kabloları beyaza boyarsak nasıl olur bilmem ama iyi olur bence.
Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için.
Hocam onun yerine 100 lira daha verip bunu almak daha mantıklı değil mi?
İmzada yazıyor gerçi ama yine de yazayım ben. Fiyat olarak hesaplayıp moralimi bozmak istemedim doğrusu. Maaş aldıkça parçalara yatırıyorum :)

1. Kasa - Corsair iCUE 4000x RGB (4000d ya da 275R olabilir bütçeye göre)
  2. Anakart - MSI B550-A Pro (En iyisi MSİ mortar titanium ama tüm dünyada bulamadım. Ondan sonra en iyisi Vision D o da çok pahalı) Bu beyaz değil ama en azından siyah/beyaz uyumu var kontrast oluşturuyor kasada ve genelde VRM vs çok sağlam bir anakart.
  3. Soğutucu - Arctic Freezer 34 Duo beyaz. (Duo olmayan model de olur)
    Alternatif: Xigmatek Aurora Arctic 240
    Alternatif 2: Deepcool gammaxx beyaz
    Alternatif 3: Hyper 212 Beyaz
  4. RAM - Corsair Vengeance RGB Pro Beyaz 3200/16 2x8
    (aslında 4 stick olacaksa 2si siyah olabilir)
    Alternatif: Vengeance LPX (RGB gerekmiyorsa)
  5. PSU - Corsair CX750F RGB (ihtiyaca göre 550/650/750)
    (bazı kasalarda gözükmüyor ama olsun beyaz olsun gönlüm rahat etsin)
  6. SSD - anakartın heatspreader olan yere takıalcaksa mühim değil ama olmayan slota takılacaksa Kingston ya da WD Black beyaz yapışkanlı.
  7. Fanlar - Arctic (Bionix) P12 PWM Beyaz - ekonomik iyi fanlar.
RGB olmayan versiyonu yapılabilir daha ucuza gelir biraz. Veya sonradan DIY kenarlara RGB şerit takılabilir.
Teşekkürler hocam yorumların için. Rog ile Carbon Wi-Fi arasındayım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için.

Hocam onun yerine 100 lira daha verip bunu almak daha mantıklı değil mi?

Teşekkürler hocam yorumların için. Rog ile Carbon Wi-Fi arasındayım sizce hangisini tercih etmeliyim?
Wi-fi dışında MSI'da Front usb 3.2 var bu önemliyse sizin için.

Ama carbon wifi yerine ben B550 tomahawk alırdım. Asus tarafında da B550-E hakkında iyi şeyler duydum.

Ama işin aslı bence anakartta fazla ıvır zıvıra ihtiyacınız yoksa benim önerdiğim anakart çok sade, yakışıklı, gerekli olan her şeyi barındıran(front usb-c dahil) VRMleri sağlam bir kart. Bütçe kısıtlı olduğundan başka yerde harcamak daha mantıklı. takdir size kalmış.

Ben ikisi arasından hangisini seçerdim. Muhtemelen Asus. Çünkü Vision ile güzel durur diye düşünüyorum.

@furs0n Hocam işlemci elinize ulaştı mı? Dün distribütör garantili demiştim de sanırım Türkiye de ki bütün işlemciler o şekildeymiş. Endeks ya da Koyuncu firması bakıyormuş.

Ben n11 qp'den almıştım Koyuncu'nun yapışkanı vardı kutuda.
Hocam ben onu kaçırdım gece yapamadı sabah alırım dedim bitmişti. Ama hepsi distribütör ise Sitem.com.tr den alacağım gibi bu sabah 2700'e düşmüştü onu da kaçırdım. Bu aralar indirim kaçırmada üzerime yok ama 50 lira bir şey değil. 2750'ye alacağım gibi @furs0n memnun kaldıysa. Size de hayırlı olsun diyeyim güzel günlerde kullanın. 🙂

Hocam ben onu kaçırdım gece yapamadı sabah alırım dedim bitmişti. Ama hepsi distribütör ise Sitem.com.tr den alacağım gibi bu sabah 2700'e düşmüştü onu da kaçırdım. Bu aralar indirim kaçırmada üzerime yok ama 50 lira bir şey değil. 2750'ye alacağım gibi @furs0n memnun kaldıysa. Size de hayırlı olsun diyeyim güzel günlerde kullanın. 🙂
Evet hocam bir günde elime ulaştı, etikette de koyuncumsu bir şey yazıyordu. Hiçbir sıkıntı yok alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı