RTX 3070 için 8 GB VRAM yetersiz mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8GB VRAM'e sahip RTX 2080 7-8GB VRAM kullanılmıyor 1440p'de. Aynı sorun RTX 3070 için neden olsun anlayamadım?
Hocam fakat attığım test videosunda 8GB kart 1650S'e fark atıyor bir takım oyunlarda. Bu test sahte falan mı? Bunun açıklamasını öğrenmeye çalışıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8GB VRAM'e sahip RTX 2080 7-8GB VRAM kullanılmıyor 1440p'de. Aynı sorun RTX 3070 için neden olsun anlayamadım?
Çünkü 3070 8GB VRAM yüzünden 4K çözünürlükte 2080ti ekran kartını geçemiyor.

Gönlüm hala Nvdia'da ama mantığım Amd'de. Attığım teste bakarsanız RX 580 8GB 1650S'e fark atıyor bazı oyunalarda ve VRAM bol bol kullanıyor. Bu konuda ikna olursam ben de Nvdia almak isterim.
RX 580 kartı RX 480'nin OC'li hali. Şaka değil bios flash ile RX 480'i RX 580'e çevirenler var. Kart bayağı sınırında çalışıyor. Diğer Nvidia kart hakkında bilgim yok ama AMD yazılımla düzeltse yıllardır yok edersi wattman hatasını. Tahminim ucuz mal için ucuz üretim teknikleri uyguluyor ve arızalı mal veya sonradan arıza oranı yüksek çıkıyor. Yazılım olsa tarihe gömmeleri gerekirdi eğer .şşe. değillerse.

Geri
Yukarı