Palit RTX 3070 vs. MSI RTX 3070

bandicam 2020-11-24 21-48-54-667.jpg

Ben 1 hafta önce aldım MSI Ventus 3X 3070 Vatan'dan 6890 TL'ye biraz fiyat arastirması yap en son GameGaraj'da 6700 TL falandi Palit.
Önerime gelecek olursan 1 sene once 2070 Super Ventus 2X kullanan biri olarak sorsan Palit'i al gec derdim.
Ama MSI 3X busefer gercekten yapmiş yani mükemmel soğutma ve sessiz çalışma şu an kesinlikle MSI Ventus 3X 3070 öneririm sana.

Ben şu tarz bir fark gördüm. Açıklamalarını bilmiyorum ama önemini arkadaşlar açıklarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• vsvs.PNG
    vsvs.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 192
Ben şu tarz bir fark gördüm. Açıklamalarını bilmiyorum ama önemini arkadaşlar açıklarsa sevinirim.
O frekans degerlerine bakma firmanin sana verdigi derler gaming x trio daha yuksek frekans degerlerine çıkabilir o firmanin özellestirirken oc sini yaptigi şekle gore degisir bendeki ventusta genelde 1980 mhz de çalışıyor ama verilen değer 1770 mhz olmasi lazim onun bu tarz seyler sana 20 fps fazla aldirmaz. Ama bir gercek var oc ibareli kartları almanin faydası var fe surumlerinden oc surumleri daha yuksek performanslar veriyor

O frekans degerlerine bakma firmanin sana verdigi derler gaming x trio daha yuksek frekans degerlerine çıkabilir o firmanin özellestirirken oc sini yaptigi şekle gore degisir bendeki ventusta genelde 1980 mhz de çalışıyor ama verilen değer 1770 mhz olmasi lazim onun bu tarz seyler sana 20 fps fazla aldirmaz. Ama bir gercek var oc ibareli kartları almanin faydası var fe surumlerinden oc surumleri daha yuksek performanslar veriyor
Piksel oranı, Rops ve ışın izleme teknolojisinden de bahsediyor. Onlar tam olarak neyin nesidir bilmiyorum. Frekans değerleri için söylediklerin doğru.

3070 icindeki işin izleme piksel falan bir baska RTX 3070'de 2 katı olacak hali yok OC ile alakali vercegi FPS Gaming Trio alirsan sonucta sogutma olarak en tepe kart biraz fazla OC yapmislardir ama bu sana 20 FPS yine fazla aldirmaz. Onun için bu degerlere takma fazla paran varsa MSI, ASUS bu modellere yonelebilirsin ama butcem kisitliysa Palit ede yonelebilirsin. İnternette kullanici yorumlarini oku Palit'le ilgili ben 3070'de cok skinti yasayan insan gormedim Palit'te birkaç konu gormustum ama onlarda tam bilmiyordur ondan yasiyordur.

Şöyle bakarsan aradaki fark cektigi güç ve OC degeri.
En buyuk farkta tabii fiyat 😀
Ben aldım 3X Ventus begendigim için oneriyorum gerisi sana kalmış 3X kartlar agirliktan bazen yana dogru yamulabiliyor bunun için bile icinden destek cikiyor tamam 150 lira bir şeye internette satiyorlar ama kutunun icinden cikmasi guzel bir şey sogutmasida Assassin's Creed Valhalla'da 2K Ultra High'da 63 dereceyi gecmiyor tabii burada kasa hava akışıda önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle alabilirsin. Ben şu an o kartı kullanıyorum. Performans anlamında MSI, GIGABYTE. ASUS ROG veya TUF gibi modellerden hiç bir farkı yok. Soğutma anlamında gerçekten serin çalışıyor ve kaliteli anlamında seni düşündürmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı