RTX 3070 için 8 GB VRAM yetersiz mi?

Ekran kartının doğrudan kullanılması istenen seğment 2K o yüzden 8 GB VRAM tartışmasız yeterli tartışalabilecek çok bir durum yok aslında 4K'da VRAM'ın yettiği kadar oynayabilirsin en fazla detay kısıp devam edersin bunları yapmak istemiyorum diyorsan zaten 3080 alman lazım yanlış karta bakıyorsun şu an.

Hocam fakat attığım test videosunda 8 GB kart 1650S'e fark atıyor bir takım oyunlarda. Bu test sahte falan mı? Bunun açıklamasını öğrenmeye çalışıyorum.

Aşağıdaki yazılarından birini kopyalamaya üşendim ama NVIDIA para amacıyla yapıyor çıkarcı bir şirket olarak tanımlamışsın. AMD ya da herhangi bir firma sikkeyle mi? Buğday karşılığında mı? Satıyor diğerleri satış stratejisi yapmıyor mu?
1650S 8 GB RAM'i işler demişssin evet işler. 5600XT'de 8 GB RAM'i kolayca işler zaten 5700XT aynı çekirdek sadece bilerek kısılmış hali. AMD bu konuda farklı değil sadece fiyatları daha uygun tutmaya çalışıyor. Buna rağmen NVIDIA'yı durduramıyor bir de böyle düşünün.

Son düzenleme:
Aşağıdaki yazılarından birini kopyalamaya üşendim ama nvdia para amacıyla yapıyor çıkarcı bir şirket olarak tanımlamışsın ama amd yada herhangi bir firma sikkeyle mi buğday karşılığında mı satıyor diğerleri satış stratejisi yapmıyor mu?
1650s 8 gb rami işler demişssin 5600xt de 8 gb rami kolayca işler zaten aynı çekirdek bilerek kısılmış hali amd bu konuda farklı değil sadece fiyatları daha uygun tutmaya çalışıyor ama rağmen nvdiayı durduramıyor bide böyle düşünün.
Çok yazım hatalı ve noktalama işaretsiz bir yazı olmuş. Ne demek istediğinizi tam olarak anladığımı düşünmüyorum. Cevap veremeyeceğim.

Çok yazım hatalı ve noktalama işaretsiz bir yazı olmuş. Ne demek istediğinizi tam olarak anladığımı düşünmüyorum. Cevap veremeyeceğim.
Aşağıdaki yazılarından birini kopyalamaya üşendim ama NVIDIA para amacıyla yapıyor çıkarcı bir şirket olarak tanımlamışsın. AMD ya da herhangi bir firma sikkeyle mi? Buğday karşılığında mı? Satıyor diğerleri satış stratejisi yapmıyor mu?
1650S 8 GB RAM'i işler demişssin evet işler. 5600XT'de 8 GB RAM'i kolayca işler zaten 5700XT aynı çekirdek sadece bilerek kısılmış hali. AMD bu konuda farklı değil sadece fiyatları daha uygun tutmaya çalışıyor. Buna rağmen NVIDIA'yı durduramıyor bir de böyle düşünün.

Peki bu şekilde anlaşılır mı ?

Peki bu şekilde anlaşılır mı ?
Anlaşılır. İlk paragrafa şöyle söylemliyim Amd'de tabi çıkarcılık yapıyor dünyanın kanunu bu. Sadece orda arkadaş Nvidia savunuyordu ben de ona karşı argüman sundum.
İkinci paragrafta ise 1650S 6GB olsa yeter demiştim. 1060 6GB ile güç olarak eşit denebilecek bir kart fakat 2GB VRAM eksiği var.

İkinci paragraf ta ise 1650S 6 GB olsa yeter demiştim. 1060 6 GB ile güç olarak eşit denebilecek bir kart fakat 2 GB VRAM eksiği var.

İyi diyorsun hoş diyorsunda 1650 Super 1050 Ti'a denk zaten 1060'ta 1660'a denk seçenek olarak sunmamasının sebebi yüksek FPS gerektiren rekabetçi oyunlar için 1650 Super yeter ki çok fazla insan bunun için 1650 Super'i tercih etmeli ama iş triple a oyunlara geldiğin senin 1660 ve üstü bir kart alman gerekli sistemi maalesef bu şekilde kurmuş NVIDIA.

Geri
Yukarı