RTX 3070 için işlemci önerisi

AM4 öldü, şu an yeni çıkan 5800x3D gibi işlemciler aşırı kazık resmen 7800x3D fiyatına çıkarcaklarmis. Eğer bütçe düşükse LGA1700 anakart +12400F bütçen elverişli ise AM5 anakart +7500F

AM5 geçmek istiyorum aslında ama işin içine RAM falan da girdiği için soğuyorum.

Bence bütçe yükseltmeye devam edin. Varsın darboğaz yapsın, ne olacak? Ne Intel yükseltmesi ne bütçeye uygun AM4 geçişi uzun ömürlü olmayacak. Asıl amacınız DDR5 olmalı.

DDR5 için AMD mi mantıklı şu an?

Anakartların ikinci ellerine de sıfırla aynı parayı istiyorlar. Şu ana kadar bulamadım düzgün bir ilan.
Ne yazık ki piyasa saçma sapan bir halde. @Uchiha Shisui’nin dediği gibi biraz daha bekleyip AM5 geçişi daha iyi olur. Ben 7000 lira son verebileceğiniz para ve hemen almak istersiniz diye AM4 dedim ama bekleyebilirseniz beklemek en mantıklısı.

Şu an için evet. Gelecekte Intel ne yapar bilinmez.

7500F ile 7600 arasında çok fiyat farkı yok gibi performans farkları nasıl?

Ne yazık ki piyasa saçma sapan bir halde. @Uchiha Shisui'nin dediği gibi biraz daha bekleyip AM5 geçişi daha iyi olur. Ben 7000 lira son verebileceğiniz para ve hemen almak istersiniz diye AM4 dedim ama bekleyebilirseniz beklemek en mantıklısı.

Fiyat farkı çok olacak 5600 geçsem 5-6 bin liraya çözebilirim işi ama AM5 geçmek istesem minimum 12 bin tutacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı